"MODEF 2015" açıldı

"MODEF 2015" açıldı
"MODEF 2015" açıldı
- İnegöl Uluslararası Fuar Merkezi'nde, 12 Nisan'da sona erecek fuarda 195 firmanın ürünlerini teşhir ediliyor

BURSA (AA) - İnegöl ilçesinde bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF)" açıldı.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılış töreninde yaptığı konuşmada, özellikle İnegöllü mobilya sanayicilerinin devletin sağladığı kaynaklardan azami derecede yararlanmasını istedi.

Bu konuda bir tasarım atölyesini hizmete açtıklarını belirten Şahin, "Daha üst bir planlama ile daha iyi şeyler düşünüyoruz. Planımız, İnegöl Üniversitesini kurmak. Bu konuda adımları katediyoruz ve gerçekleştireceğiz. Atölye olarak açtığımız bu tasarım bölgesinin fakültesini açacağız. Daha büyük müjdelerimiz de olacak. Umut vadeden çok önemli çalışmalarımız da var, onları zamanı geldiğinde paylaşacağız" diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de İnegöl'ün, güzel şeyler yapabilen ve mobilya denilince akla gelen önemli merkezlerden biri olduğunu söyledi.

MODEF'in her geçen sene geliştiğini vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:

"21 yıl önce pazar yerinde fuar yapılmıştı. Daha önce de değişik buluşmalar oldu. 2000'li yıllarda burada çalışmalar oldu ve çok hızlı bir gelişme gösterdi. Bu konuda Türkiye 'nin hedefleri doğrultusunda kendi misyonuna en güzel şekilde yüklendi. İnegöl, mobilya denilince her zaman akla gelen bir merkez, bir buluşma alanı. Mobilyacılık İnegöl'ün gelişmesine, Bursa'nın gelişmesine önemli katkı sağlıyor. Mobilya, İnegöl'ün her şeyidir. Bu kapsamda çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İnegöl mobilyasının hem rahatlığı hem de dayanıklılığıyla yurt içi ve dışındaki piyasalarda hızla yayıldığını ifade etti.

Mobilya ve Dekorasyon Fuarcılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise İnegöl'ün artık kabına sığmadığını dile getirdi. Aktaş, şöyle konuştu:

"Büyüklü küçüklü 2 bin civarında firma, 2 milyon metrekare üretim alanı, beraberinde nüfus ve coğrafi olarak eldeki avantajlarımız. Hükümetimizin 2023 vizyonu gibi İnegölümüzün de hem mobilyada hem genelde 2023 hedefleri var. Mobilyada ihracat hedefine inşallah o yıllara varmadan ulaşacağına hepimiz yürekten inanıyoruz. Mobilya ile yatıyoruz mobilya ile kalkıyoruz. Her geçen gün kendimizi yeniliyoruz. Zaten bir asırdan fazla tecrübemiz var. Allah'a şükürler olsun, Türkiye'de olmayan mobilya müzesi bizde var. Yine Türkiye'de olmayan mobilya tasarım merkezi bizde var."

Tören, konuşmaların ardından fuardaki stantlar gezilmesiyle tamamlandı.

Stantlarda 195 firmanın ürünlerini tanıttığı fuar, 12 Nisan'da sona erecek.