Motosiklet: Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonası sona erdi

Motosiklet: Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonası sona erdi
Motosiklet: Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonası sona erdi
-Gemlik ilçesinde gerçekleştirilen şampiyona, sona erdi

BURSA (AA) - Motor sporlarının ilgi gören etkinliklerinden Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonası, Bursa'nın Gemlik ilçesinde gerçekleştirilen yarışların ardından sona erdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonundan (TMF) yapılan yazılı açıklamaya göre, Şahintepe'deki Motokros Parkuru'nda gerçekleştirilen yarışlara, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk ve Karadağ gibi ülkelerden gelen 26'sı yabancı olmak üzere, 113 motokrosçu katıldı. İki gün süren turnuvada, Bulgaristan birinci sırada yer alırken, Romanya üçüncü sırada kaldı. Türkiye ise takım halinde ikinci oldu.

Uludağ, İznik Gölü ve Gemlik Körfezi'ne hakim Şahintepe'de yapılan yarışlarda, MX1 sınıfında Todor Totev (Bulgaristan) birinci, Denislav Angelov (Bulgaristan) ikinci ve Kaloyan İliev (Romanya) üçüncü oldu.

MX2 sınıfında Valentin Roglev (Bulgaristan) birinci, Kristian Angelov (Bulgaristan) ikinci ve Hakan Halmi (Bulgaristan) üçüncü olurken, MX2 Juniorda ise Valentin Roglev (Bulgaristan) ilk sırada yer aldı. Bu sınıfta Hakan Halmi (Bulgaristan) ikinci ve Toni Tsvetkov'da (Bulgaristan) üçüncü sırada kendine yer buldu.

MX sınıfında Bulgar sporcu Julian Raychev (Bulgaristan) birinci olurken, Şakir Şenkalaycı ikinci ve Murat Başterzi'de üçüncü oldu. 40 yaş üstü sporcuların mücadele ettiği Veteran sınıfında Bulgar yarışçılar ilk üç sırayı paylaştı. Bu sınıfta Veselin Malinov, Vasil Stoyanov ve Atanas Petrov kupaların sahibi oldular. 85 cc sınıfında Bulgar sporcular Julian Georgiev ve Alex Dimitrov'u yarışçımız Can Öncü takip etti. 65 cc sınıfında ise Öncü kardeşler ilk iki sırayı paylaştı. Deniz Öncü birinci olurken, Can Öncü bu sınıfta ikinci sıranın sahibi oldu. Dimitar Grazdanov'da (Bulgaristan) üçüncülük kupasını elde etti.

ATV sınıfında ilk iki sırayı Türk yarışçılar aldı. Mehmet Saygın birinci olurken, Saygın'ı Volkan Özgür ve Martin Milev (Bulgaristan) takip etti.

Ayrıca yarışları, Bursa Milletvekili İsmet Su, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar'da takip etti.