Motosikletli polisin trafik kazasında şehit olması

Motosikletli polisin trafik kazasında şehit olması
Motosikletli polisin trafik kazasında şehit olması
- Polis memuru Dugan için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde tören yapıldı

BURSA (AA) - Bursa'da, dün kullandığı motosikletten düşen ve arkadan gelen kamyonetin çarpması sonucu şehit olan polis memuru için tören düzenlendi.

Bursa Adli Tıp Kurumu morgundan alınan şehit Ayhan Dugan'ın (41) cenazesi, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü önüne getirildi. 

İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, burada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Dugan'ın görevini yaparken şehadet makamına ulaştığını dile getirdi.

Dugan'a Allah'tan rahmet ve ailesine sabır dileyen Yıldız, "Her daim milletin emrinde olan emniyet teşkilatımızın birer neferi olan bizler, görev uğrunda acılarımızı, üzüntülerimizi aşabilecek sabır ve metanete sahibiz. Şehidimizin ailesinin acısını anlıyoruz ve derinden hissediyoruz. Kaybımız çok büyük, içimize ateş düştü. Ayhan kardeşimin gözü arkada kalmasın, eşi kardeşimiz ve çocukları evladımızdır. Hepimizin başı sağ olsun" diye konuştu.

Törene, şehidin eşi Tülay, kızları Elif ve Şevval Dugan, Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile Bursa Emniyet Müdürlüğünde görevli mesai arkadaşları katıldı.

Dugan'ın eşi ve kızlarını, kadın polisler teselli etti.