Mudanya'da "Geri Dönüşüm Harekatı" başladı

Mudanya'da "Geri Dönüşüm Harekatı" başladı
Mudanya'da "Geri Dönüşüm Harekatı" başladı
BURSA (AA) - Mudanya Belediyesi, Anadolu Cam ve AŞM Geri Dönüşüm AŞ'nin yürüttüğü "Cam Geri Dönüşüm Harekatı", dolgu alanında Belediye Başkanı Hayri...

BURSA (AA) - Mudanya Belediyesi, Anadolu Cam ve AŞM Geri Dönüşüm AŞ'nin yürüttüğü "Cam Geri Dönüşüm Harekatı", dolgu alanında Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Anadolu Cam Dönüşüm Uzmanı Emrah Mataracı ve AŞM Geri Dönüşüm AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Bayrak tarafından başlatıldı.

Anadolu Cam, projeye 50 cam toplama kumbarası hibe ederken ilçe ve mahallelere konulacak kumbaraları toplamak üzere 5 belediye aracı bu kumbaralardaki cam geri dönüşümlerini toplayacak.

Türkyılmaz, tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

"Mudanya'da geri dönüşümü hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz, Emrah Mataracı ve Şafak Bayrak beylerle projeyi başarıya ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Türkiye için yüzde 10'luk geri dönüşümün çok az olduğunu öğrendim. İnsanlarımızı bilinçlendirerek hemşehrilerimizin bu konuya katkılarını en üst seviyeye çekerek bu oranı çok daha yukarılara çıkarmak hedefimiz olacak. Bunda da başarılı olacağımıza inanıyorum."

Mataracı da cam geri dönüşümüyle ilgili 50 kumbarayı belediyeye hibe olarak teslim ettiklerini anlattı.

Avrupa ortalaması yüzde 70 olan geri dönüşümün Türkiye'de artırılması için katkılarda bulunduklarını dile getiren Mataracı, "Mudanya'da cam geri dönüşümü ile ilgili olarak ilköğretim 3-4-5 öğrencilerine bir eğitim planlıyoruz. Bunu çeşitli illerde yıllardır yapıyoruz çünkü çocuklar geleceğimiz. Onlar çalışmalarıyla büyükleri de bu konu için zorluyor. Böylelikle bu projeyi tüm Türkiye'ye yayıp ilerlemeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Bayrak ise Mudanyalıların projeye sahip çıkmasını istedi.