Mudanya'da sitenin istinat duvarı çöktü

Mudanya'da sitenin istinat duvarı çöktü
Mudanya'da sitenin istinat duvarı çöktü
- Çöken duvarın yakınındaki binada yaşayan yaklaşık 60 kişi, geceyi akrabalarının yanında geçirdi

BURSA (AA) - Bursa'nın Mudanya ilçesinde, temel kazısı yapılan alanın yanında bulunan bir siteye ait istinat duvarı çöktü.

Alınan bilgiye göre, Siteler Mahallesi Kanarya Caddesi'nde 4 bloktan oluşan sitenin istinat duvarının gece  çökmesi sonucu taş ve toprak malzeme, bitişikte temel kazılan alana doldu.

Olay nedeniyle tedirginlik yaşayan bir blokta 17 dairedeki yaklaşık 60 kişi, geceyi akrabalarının yanında geçirdi.

Sitenin yöneticisi İsmet Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çöken duvarın uzunluğunun 35, genişliğinin 3, yüksekliğinin de 4 metre olduğunu söyledi.

 

 

Duvarın büyük bir gürültüyle çöktüğünü belirten Bayraktar, şöyle konuştu:

"Yaz başında sitemizin önündeki arazi inşaat için kazılıp düzeltildi ancak ondan sonra bir daha kimse buraya gelmedi. Son günlerde şiddetli yağışın da etkisiyle istinat duvarımız çöktü. Burada çalışma yapan şirket, kazıdan önce kendileri de istinat duvarı yapsaydı bu duvar çökmezdi. Yetkililerden, burayı kazan firmayı bulup bir an önce hem bizim hem de onların istinat duvarlarının yapılmasını istiyoruz."

Bayraktar, olay sonrası polis, belediye ve Mudanya Arama Kurtarma (MAK) ekiplerinin bölgeye gelerek inceleme yaptığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  İnşaat

  ,

  Gece

  ,

  şirket

  ,

  İnceleme