Mudanya'da sokak hayvanları kısırlaştırılıyor

Mudanya'da sokak hayvanları kısırlaştırılıyor
Mudanya'da sokak hayvanları kısırlaştırılıyor
BURSA (AA) - Mudanya Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi tarafından, sokak hayvanları kısırlaştırılarak, uyuz, kene ve pireye karşı ilaçlama...

BURSA (AA) - Mudanya Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi tarafından, sokak hayvanları kısırlaştırılarak, uyuz, kene ve pireye karşı ilaçlama çalışmaları yapılıyor.

Veteriner Hekim Şükriye Çelikkollu, sokak hayvanlarını kısırlaştırıp, uyuz, kene ve pireye karşı ilaçlama yaparak, sağlıklı şekilde yaşamalarını sağladıklarını açıkladı.

Çelikkollu, bu sayede kontrolsüz üremenin önüne geçildiğini belirterek, '' Toplum ve çevre sağlığı için insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sokakta başıboş ve küpesiz gezmekte olan sokak hayvanlarını aşılama ve kısırlaştırma yöntemiyle hem onların, hem de vatandaşlarımızın sağlıklarını güvence altına alıyoruz. Yasalar çerçevesinde bu sorumluluğumuz belli bir program dahilinde devam edecektir'' dedi.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da vatandaşların duyarlılığına teşekkür ederek, ''Belediye olarak bu güne kadar kedi evleri ve sokak hayvanlarının aşılanması gibi pek çok uygulamayı hayata geçirdik. Sokak hayvanlarımızın daha sağlıklı şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmalarımız bundan sonra da büyük bir titizlikle gerçekleştirilecek'' diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  kene

  ,

  Belediye

  ,

  toplum

  ,

  kedi

  ,

  Karşı