Mudanya'daki Yıldıztepe'ye Türk bayrağı dikildi

Mudanya'daki Yıldıztepe'ye Türk bayrağı dikildi
Mudanya'daki Yıldıztepe'ye Türk bayrağı dikildi
BURSA (AA) - Mudanya Belediyesinin desteğiyle Mudanya Eğitim ve Kültürü Destekleme Derneği (MEKÜDER) tarafından "Mudanya Semaları Bayraklarla...

BURSA (AA) - Mudanya Belediyesinin desteğiyle Mudanya Eğitim ve Kültürü Destekleme Derneği (MEKÜDER) tarafından "Mudanya Semaları Bayraklarla Taçlansın Projesi" kapsamında Yıldıztepe mevkisinde dikilen 12 metrelik direğe Türk bayrağı asıldı.

Bayrağın göndere çekilmesi törenine, Bursa Garnizon ve Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, İlçe Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Tayfun Paşaoğlu, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Cumhuriyet Savcısı Taşkın Okur, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Alperen, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Samet Ali Kılıçoğlu, MEKÜDER Başkanı Aslı Nil Karagöz ve eşi emekli Tümgeneral Yaşar Karagöz, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Karagöz, törende yaptığı konuşmada, güzel bir etkinlikte tek yürek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

MEKÜDER olarak ilçede dalgalanan bayrak sayısını artırmak amacıyla yürüttükleri projenin destek bulduğunu dile getiren Karagöz, "Uğrunda binlerce şehitler verilerek geçmişten geleceğe emanet edilen vatan topraklarında özgürlük ve bağımsızlığın teminatı olan en kıymetli mirasımız şanlı Türk bayrağını gelecek nesillere taşımak en büyük görevimizdir" dedi.

Daha sonra bayrak, göndere çekildi.