Mudanya'dan kısa kısa

Mudanya'dan kısa kısa
Mudanya'dan kısa kısa
- Zeytindalı ekibinden sahil temizliği

BURSA (AA) - Mudanya Belediyesine bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Zeytindalı ekibi, Ketendere mevkisindeki sahil ve yolda temizlik yaptı.

Mudanya'daki tüm mahalleleri temizlemeyi amaçlayan ekip, mahalle meydanlarının deterjanla yıkanması, camiler ve şadırvanların temizlenmesi, köy kahvesi, sağlık ocağı, çocuk parkı, umumi tuvaletler, misafirhaneler ve muhtarlık binalarının yanı sıra sahilleri de temizlemeye başladı.

Ekip, Yalıçiftlik Mahallesi Ketendere mevkisindeki yaklaşık 4 kilometrelik yol ile 1 kilometrelik sahil şeridini temizledi ve 140 çuval çöp topladı.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mudanya'nın en uzak mahallesine kadar hizmet götürüldüğünü belirterek, "Ekibimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Ekibimiz, mahalleri bucak bucak gezerek temizlik ve düzenlemeleri büyük bir titizlik ve özveriyle gerçekleştiriyor. Mudanya'nın tüm mahallelerini temizlemeyi hedefleyen Zeytindalı ekibi şimdi de sahillerimizi temizleyip vatandaşların hafta sonlarında denize temiz ve sağlıklı ortamda girmelerini sağlıyor" ifadelerini kullandı.

 

- Usta sanatçılar, sanatçı adaylarıyla buluştu

 

Mudanya ilçesinde bu yıl faaliyete geçen Sahne Hane Tiyatro Grubunun, tiyatro ve sinema sanatçılarını, sanatçı adaylarıyla buluşturma projesi başladı.

Sahne Hane Tiyatro Grubu Salonu'nda 6 gün sürecek projede usta sanatçılar, sanatçı adayı gençlerle buluşup söyleşi yaparak tecrübelerini onlarla paylaşacak.

İlk programda Behruz Vagifoğlu'nun tek kişilik pandomim gösterisinin ardından düzenlenen toplantıda, Sahne Hane kurucuları Ramazan Sayın ve Mehmet Tamer Uyar, katılımcılara proje hakkında bilgi verdi.

Tiyatro ve sinemayla ilgilenen gençlerin 6 günlük konservatuvar eğitimi gibi bir eğitim almalarını istediklerini belirten Sayın, "Amacımız, oyunculukla uğraşan sanatçı adaylarını ve daha çok gençleri, televizyonlardan görüp sahnelerden takip ettiği tanıdık yüzler dediğimiz usta sanatçılarla bire bir karşılıklı oturup, söyleşi yapıp eğitim alarak onların tecrübelerinden yararlanmalarını sağlamaktır" dedi.

Sayın, Vagifoğlu'nun pandomim üzerine, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yazarlık Bölüm Başkanı Ferhat Uludere'nin de "yaratıcı yazarlık" dersleri vereceğini sözlerine ekledi.