Mudanyaspor başkan ve yönetimsiz kaldı

Mudanyaspor başkan ve yönetimsiz kaldı
Mudanyaspor başkan ve yönetimsiz kaldı
BURSA (AA) - 1924 yılında kurulan ve bu yıl BAL'da mücadele eden Mudanyaspor'da olağan kongrede mevcut yönetimin göreve talip olmaması ve başka bir...

BURSA (AA) - 1924 yılında kurulan ve bu yıl BAL'da mücadele eden Mudanyaspor'da olağan kongrede mevcut yönetimin göreve talip olmaması ve başka bir aday da çıkmaması üzerine takım, başkan ve yönetimsiz kaldı.

Bölgesel Amatör Lig 9. Grubu 32 puan ve artı 10 averajla 9. sırada bitiren ve play-out'ta Gürsu Belediye 'yi 4-1 yenerek ligde kalmayı başaran Mudanyaspor, kayyuma düştü.

Marmarabirlik toplantı salonunda yapılan olağan kongrenin ikinci toplantısına 208 üyeden 17 üye katıldı. Divan Başkanlığını Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta'nın yaptığı kongrede, geçtiğimiz yıl olağanüstü kongreyle göreve gelen Rüştü Cozlan ve ekibi aday olmadı. Divan kurulu bunun üzerine kayyum belirlenene kadar takımı yönetecek ve bu süreçte Asliye Hukuk Mahkemesine müracaat edilecek. Kayyum heyeti de Mudanyaspor'u olağanüstü kongreye götürecek.

Bir yıl kulüp başkanlığını yapan Rüştü Cozlan, bugüne kadar yerel yönetimden yeterli desteği alamadıklarını ve futbolcuların da bir aylık kulüpten alacağı olduğunu belirtti.

Cozlan, ''Sağda solda 300-350 bin lira destek verildiği dedikodusuna karşın belediye bize sadece malzeme ve maddi olarak 130 bin lira yardım yaptı. Mudanyaspor'un bu duruma düşmesini ne ben ne de yönetimim istemezdik, bırakmamızın en büyük nedeni maddi destek bulamamaktır.'' dedi.


  ETİKETLER:

  Aday

  ,

  Belediye

  ,

  Lig

  ,

  lira

  ,

  hukuk

  ,

  başkan

  ,

  Asliye

  ,

  Kulüp

  ,

  esnaf