Muhtarlar TSE'yi ziyaret etti

Muhtarlar TSE'yi ziyaret etti
Muhtarlar TSE'yi ziyaret etti
BURSA (AA) - Mahalle muhtarları, Türk Standartları Enstitüsü(TSE) İl Koordinatörü Mustafa Karaman'ı makamında ziyaret etti.Muhtarlar, TSE'nin hizmet...

BURSA (AA) - Mahalle muhtarları, Türk Standartları Enstitüsü(TSE) İl Koordinatörü Mustafa Karaman'ı makamında ziyaret etti.

Muhtarlar, TSE'nin hizmet ve faaliyetleri hakkında bilgilendirilirken, TSE İl Koordinatörü Karaman da ziyaret dolayısıyla mahalle muhtarlarına teşekkür etti. 

Karaman burada yaptığı konuşmada, TSE markasını üreticinin garantisi, tüketicinin de en sadık dostu olduğunu belirterek, "TSE ile çıkılan yolculukta başarı vardır. TSE olarak, Türkiye 'nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağına inancımız tamdır. Enstitü olarak bu büyük hedefe ulaşılmasına katkıda bulunmak için canla başla çalışıyoruz" dedi.
 
Bursa'nın kalite şehri olduğuna dikkat çeken Mustafa Karaman konuşmasına şöyle devam etti:

"Bursa'nın tarihi misyonu bunu gerektiriyor. Bursa'ya hangi amaçla olursa olsun gelenler 'Kalite Şehri Bursa'ya geldiğini ve kalite ile ilgili tüm süreçlerin Bursa'da uygulandığını bilmelidir. Dünyanın ilk Tüketici Kanunu'ndaki yani 'Kanunname-i İhtisab-ı Bursa'daki ahlakı, standardı, tüketiciye saygıyı toplumun her katmanına katmadığımız müddetçe, gerçekçi bir gelişimden asla bahsedemeyiz."

Bilinçli tüketicilerin satın alma işleminde TSE belgeli ürünleri tercih ederek bir önlem işlemi gerçekleştirdiğini vurgulayan Karaman, standarda uygun olmayan kalitesiz ürünleri tercih eden tüketicilerin kendilerinin ve aile bireylerinin can ve mal emniyetini tehlikeye attıklarını ifade etti.

Ziyarette; Dikkaldırım, Bağlarbaşı, Hüdavendigar ve Küçükbalıklı mahalle muhtarları hazır bulundu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aile

  ,

  Enstitü

  ,

  hizmet