Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey:

Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey:
Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey:
BURSA (AA) - Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Esnafımızı ayakta tutmak, güçlü kılmak zorundayız. Eğer onları ortadan kaldırırsak inanın bana...

BURSA (AA) - Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Esnafımızı ayakta tutmak, güçlü kılmak zorundayız. Eğer onları ortadan kaldırırsak inanın bana Türkiye 'de her şey yerle bir olur" dedi.

Nilüfer belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Bozbey Bursa Berberler Odası'nın Tayyare Kültür Merkezi'nde düzenlediği toplantıya katıldı.

Odada yapılan toplantıda konuşan Bozbey, berberlerin yaptığı işin çok kıymetli olduğunu söyleyerek, "Berberler insanların müdavimi olduğu çok az yerlerden biridir. Berberler pek sık değiştirilmez. Çünkü herkes kendisini berberinde rahat hisseder" dedi.

Esnafın sorunlarına dikkat çeken Başkan Bozbey bu sorunların çözümünde herkese görev düştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Esnafın sorunlarının çözümü için Nilüfer Belediyesi olarak her zaman bize düşen görevi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Esnafımızı ayakta tutmak, güçlü kılmak zorundayız. Eğer onları ortadan kaldırırsak inanın  bana Türkiye'de her şey yerle bir olur. Onun için esnafı ayakta tutmanın, esnafla birlikte onların sorunlarını çözmenin mücadelesini hep birlikte vermek zorundayız. Hem yerel yöneticiler hem genel yöneticiler, hepimiz  taşın altına elimizi koyarak o taşı hep beraber kaldırmalıyız. Biz de bunu yapıyoruz ve her zaman hem sizlerin hem de esnaf teşkilatımızın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz. Ahilik kültürünün dışına çıkanlara müsaade etmeyiz. Kimse kusura bakmasın bu konuda hemfikiriz ve bu konudaki davranışımızı ısrarla sürdüreceğimizi her yerde söylüyoruz"

Toplantının sonunda Bursa Berberler Odası Başkanı Mustafa Ocak, Başkan Mustafa Bozbey'e esnaf teşkilatına katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verdi.