Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den "sessiz yürüyüş" çağrısı

Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den "sessiz yürüyüş" çağrısı
Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den "sessiz yürüyüş" çağrısı
- Bozbey: "Yarın saat 19.00'da, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda halkımızla buluşacağız. Sonra oradan yürüyüşe geçeceğiz"

BURSA (AA) - Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yarın akşam yapacakları "sessiz yürüyüş" için vatandaşlara katılım çağrısında bulundu.

Anadolu Ajansı (AA) Bursa Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Bozbey, Bölge Müdürü Zafer Akpınar ile görüştü.

Bozbey, ziyaretinde yaptığı açıklamada, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu AA'nın, ülkenin hemen hemen her yerinde bulunan bir haber ajansı olduğunu belirterek, "Onun için de çok önemsediğimiz bir kurum. Tüm arkadaşlara sizlerin nezdinde başarılar dileriz" dedi.

 

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yarın yapacakları etkinlikler hakkında bilgi veren Bozbey, şöyle konuştu:

"Her sene olduğu gibi bu sene de Cumhuriyet Bayramı farklı kutlanacak. Yarın saat 19.00'da, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda halkımızla buluşacağız. Sonra oradan yürüyüşe geçeceğiz. Bir 'sessiz yürüyüş' planladık. Son zamanlarda ülkemizdeki terör olaylarından dolayı maalesef kayıplarımız, şehitlerimiz çok. Onlar adına sessiz bir yürüyüş planladık ama ne derece başarılı oluruz bilemiyoruz. 'Demokrasi alanı' olarak bildiğimiz, halk tarafından 'hastane alanı' olarak bilinen alanda buluşacağız. Tabii dünyanın sanatsal ve kişiliği yönüyle çok iyi tanıdığı Fahir Atakoğlu, çok güzel bir konser verecek. Kendisi Amerika'dan gelecek. Sadece bu proje için, Cumhuriyet sevdalıları ile buluşmak için geliyor."

Yürüyüşe katılım çağrısında bulunan Bozbey, vatandaşlardan, ev ve iş yerlerinin pencerelerini, balkonlarını, belediye olarak geçen haftadan itibaren dağıttıkları Türk bayraklarıyla süslemelerini istedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akpınar da ajansın çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.