Nilüfer'de gökyüzü şenlendi

Nilüfer'de gökyüzü şenlendi
Nilüfer'de gökyüzü şenlendi
BURSA (AA) - Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu yıl ilk kez yapılan Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası müsabakalarında dereceye...

BURSA (AA) - Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu yıl ilk kez yapılan Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası müsabakalarında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

25 branşta toplam 120 kategoride düzenlenen müsabakalarda bu yıl ilk kez yer alan Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası renkli görüntülere sahne oldu.

Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri'nde gerçekleştirilen Genç Erkekler ve Genç Kızlar kategorisinde düzenlenen şampiyonaya Hüseyin Özdilek MTAL, Mustafa Kemal Coşkunöz MTAL ve Otomotiv İhracatçıları Birliği MTAL okullarından toplam 8 kişi katıldı.

Pilotların hedefe iniş yapabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiği yarışta, Genç Erkekler kategorisinde Kerem Dinçer birinciliği göğüsledi. Berk Özkan ikinci olurken, Gökhan Kuşçu ve Ömer Faruk Arık da üçüncülüğü paylaştı.

Genç Kızlar kategorisinde Selma İlter birinci, Yasemin Tükenmez ikinci oldu. Ayşen İşef ile Hilal Dönmez de üçüncülüğü paylaşan isimler oldu.

Dereceye girenlere kupa ve madalyalarını Nilüfer Hava Sporları Birimi Sorumlusu Rasim Kuşçu ve yamaç paraşütü eğitmenleri verdi.

Şampiyonada dereceye girenler, 12-14 haziran tarihlerinde Nilüfer'de 5. ayağı yapılacak Uluslararası Hedef Şampiyonası'nda, Nilüfer Belediyesi'ni temsil edecek.


  ETİKETLER:

  Nilüfer

  ,

  spor

  ,

  Hava

  ,

  otomotiv

  ,

  kupa

  ,

  genç