Öğrencilerin okula gidemediği iddiası

Öğrencilerin okula gidemediği iddiası
Öğrencilerin okula gidemediği iddiası
- İnegöl ilçesinde taşımalı sistemle eğitim gören 10 öğrencinin, servis sürücüsünün yolların bozuk olmasını bahane ederek gelmediği için okullarına gidemediği öne sürüldü

BURSA (AA) - Bursa'nın İnegöl ilçesinde taşımalı sistemle eğitim gören 10 öğrencinin, servis sürücüsünün yolların bozuk olmasını bahane ederek gelmediği için okullarına gidemediği iddia edildi.

Bursa- Ankara karayolu üzerinde dağlık alandaki Mezit Mahallesi Yeni Sokak'ta ikamet eden 10 ilk ve ortaokul öğrencisi, yaşadıkları servis sıkıntısı nedeniyle 4 gündür okullarına gidemiyor.

Taşımalı sistem yüzünden öğrencilerin derslerden geri kaldığını ifade eden veliler bu konunun çözülmesini istiyor.

Öğrenci velilerinden Malik Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahallelerindeki okulun kapandığını ve taşımalı sisteme geçildiğini söyledi. Öğrencilerin taşımalı sistemle 5 kilometre mesafede Karacakaya Mahallesi'ndeki okula gittiğini ifade eden Yıldız, şunları dile getirdi: 

"Oraya da gidemiyorlar, servis yok şimdi. Bir arkadaş 4 gün servis yaptı. Bir daha da gelmedi. 4 günden beri çocuklar okula gidemiyor. Servis şoförü, 'Burası uzak. Yolları bozuk, bu yol şartları yüzünden gelmem' dedi. Daha önce mahallede minibüs vardı. S plakası olmayana servis vermediler, S plakası olan birine taşımacılığı verdiler. O da şartların olumsuzluğu nedeniyle gelmeyeceğini söyledi. 159 lira ceza vermişler, '200 lira öderim ben gitmem o yere' dedi. Bu şartlarda çocuklar kaldı."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Ceza

  ,

  Öğrenci

  ,

  İddia

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  Uzak

  ,

  ortaokul