Okul idarecilerine kariyer danışmanlığı eğitimi

Okul idarecilerine kariyer danışmanlığı eğitimi
Okul idarecilerine kariyer danışmanlığı eğitimi
BURSA (AA) - Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları sonrası öğrencilerin doğru yönlendirilebilmesi için...

BURSA (AA) - Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları sonrası öğrencilerin doğru yönlendirilebilmesi için okul yöneticilerine kariyer danışmanlığı eğitimi veriyor.

Müdürlük tarafından geliştirilen "Geleceğiniz Geleceğimizdir Projesi" kapsamında verilen eğitim, Necatibey Kız Meslek Lisesi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, eğitim programında yaptığı konuşmada, bu proje ile TEOG sonrası öğretmenlerin öğrencilerin ilgi ve puanlarına göre okul ve meslek seçiminde yeni ve daha etkin bir yöntemle yardımcı olabileceğini ifade etti.

Sarıkaya, şunları kaydetti:

"Bu proje ile yöneticilerimiz her okul türünün tanımları, okulların puanları, yüzdelik dilimleri, adresleri gibi okulları tanıtıcı bilgilerin yanı sıra, okul türüne göre meslek dağılımlarını iyi bir şekilde öğrenmiş olacaklar. Proje tüm öğrenci ve öğretmenlere katkı sağlayacak, ciddi şekilde yürütülmesi halinde Türkiye'ye örnek teşkil edecek bir proje olabilecek. Ayrıca bu şekilde tercihlerde yaşanan sıkıntıların önüne geçilmiş olacak. Öğrencilerimizin emekleri boşa çıkmayacak. Tercihleri konusunda yanılmalarının önüne geçilecek."