Okul müdürü atamalarını protesto ettiler

Okul müdürü atamalarını protesto ettiler
Okul müdürü atamalarını protesto ettiler
BURSA (AA) - Bursa'da, Türk Eğitim-Sen üyeleri, il genelinde 356 okul müdürünün mülakatla atanmasına ilişkin eylem yaptı.Türk Eğitim-Sen 2 No'lu Şube...

BURSA (AA) - Bursa'da, Türk Eğitim -Sen üyeleri, il genelinde 356 okul müdürünün mülakatla atanmasına ilişkin eylem yaptı.

Türk Eğitim-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan grup adına yaptığı açıklamada, geçen ay bin 400 eğitimcinin mülakata tabi tutulduğunu ve 365 boş kadroya okul müdürü ataması gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Türkoğlu, "356 boş kadronun 300'üne yandaşlar atanmıştır. Bu tablo, mülakatların adrese teslim ve siyasi kadrolaşmanın nasıl pervasızca yapıldığının en açık göstergesidir. 20 kişiden oluşan mülakat komisyonunun tamamının yandaş sendika üyelerinden seçilmesiyle başlayan mülakat komedisi, hukuksuzluğun ve adaletsizliğin ne kadar pervasızca yapıldığını gözler önüne sermiştir" ifadesini kullandı.

 

Türk Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Kazım Sarnık ise atama listelerinin açıklanmadığını savunarak, eğitimcilere verecekleri internet adresinden bunun öğrenilebileceğini anlattı. Sarnık, "Yazılı olarak müracaat etmiş olmamıza rağmen kamuda şeffaflık anlayışının gereği bu listeleri kamuoyuna açıklamaları gerekirken hala bu listeleri açıklamadılar" diye konuştu.

Grup, açıklamaların ardından dağıldı.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Sendika

  ,

  Okul

  ,

  Eylem

  ,

  eğitim

  ,

  siyasi