OPET "Temiz Tuvalet Konvoyu"

OPET "Temiz Tuvalet Konvoyu"
OPET "Temiz Tuvalet Konvoyu"
- İlk durakları Bursa ve Balıkesir'deki istasyonları olan OPET "Temiz Tuvalet Konvoyu", 3 ay içinde yaklaşık 10 bin kilometre yol yaparak, 30 şehirdeki 180 istasyonda hizmet verecek

BURSA (AA) - OPET "Temiz Tuvalet Konvoyu" kent kent gezerek, benzin istasyonlarındaki tuvaletleri temizledi.

OPET'ten yapılan açıklamaya göre, bayram yoğunluğu nedeniyle, istasyonlarının tuvaletlerini hijyenik hale getirmek için  Türkiye turuna çıktı. Tırların ilk durağı Bursa ve Balıkesir'deki 7 OPET istasyonunda tuvaletler hijyen hale getirildi, malzeme tedariği yapıldı, istasyonlara uğrayan sürücülere bilgilendirici broşürler ve temizlik kitleri dağıtıldı.

OPET'in çalışması yaz boyunca 180 istasyonda devam edecek. Türkiye'nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi kapsamında iki ayrı rota üzerinden yola çıkan "OPET Temiz Tuvalet Tırları", 3 ay içinde yaklaşık 10 bin kilometre yol yaparak, 30 şehirdeki 180 istasyonda hizmet verecek. 

Temiz Tuvalet kampanyasının fikir lideri olan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, proje ile 15 yıl içerisinde 8 milyon kişiye ulaşarak hijyen eğitimi verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Tuvaletler, bir ülkenin medeniyet göstergesidir. Kampanyamız, bizim temiz ve sağlıklı toplum yaratma mücadelemizdir. Temiz tuvalet kampanyasını kendi istasyonlarımızda uygularken, 72 ili gezerek 6 milyon kilometre yol kat ettik. Köy ve kasabalarda halka, okullarda öğretmen ve öğrencilerimize seminerler verdik. OPET ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile halka açık tuvaletler için belirlenen standartların da, İçişleri Bakanlığı'nca işyeri ve restoran tuvaletleri dahil olmak üzere zorunlu kılınmış olması, OPET'in bu konudaki başarısını teyit ediyor. Sağlıklı bir gelecek için projemizi yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Sektörümüzde 9 yıldır kesintisiz 'Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Marka' seçilmemizde de bu kampanyamızın önemli etkisi olmasından memnuniyet duyuyoruz."