Organ Bağışı Haftası

- Bursa Sağlık Müdürü Akan: "Organ nakli konusunda büyük bir özveriyle çalışan doktorlarımıza ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum"

BURSA (AA) - Bursa Sağlık Müdürü Özcan Akan, "Organ nakli konusunda büyük bir özveriyle çalışan doktorlarımıza ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

İl Sağlık Müdürlüğünce bir otelde "Organ Bağışı Haftası" etkinlikleri kapsamında bağışlanan organların alınması ve nakli konusunda başarılı çalışmalar yapan kurum ve doktorlara plaket verildi. 

Akan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye 'de organ bağışı konusunda son yıllarda ciddi bir gelişme yaşansa da bu oranın Batı ülkelerinin 5'te biri civarında kaldığını söyledi. 

Bursa bölgesinin, organ bağışı konusunda Türkiye sıralamasında ilk 3'te yer aldığını belirten Akan, özel ve kamu hastaneleri ile doktorların bu başarıdaki payının büyük olduğunu kaydetti.

Akan, hekimler olarak organ için sıra bekleyen insanların hastane kapılarında, diyaliz merkezlerindeki durumunu iyi bildiklerini anlatarak, "Bu vatandaşlarımızın yaşam kalitelerinin ne kadar olumsuz etkilendiğini de en iyi biz doktorlar biliriz. O nedenle doktorlarımız bir yandan organ nakli konusunda ciddi çalışmalar yaparken diğer yandan da organ bağışını özendirmek için yoğun çaba gösteriyor. Organ nakli konusunda büyük bir özveriyle çalışan doktorlarımıza ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  diyaliz

  ,

  organ nakli

  ,

  Kamu

  ,

  Yaşam

  ,

  batı

  ,

  kurum