Organ bağışına destek vermek için paraşütle atladılar

Organ bağışına destek vermek için paraşütle atladılar
Organ bağışına destek vermek için paraşütle atladılar
- Bursa'da bir grup paraşütçü, organ bağışına dikkati çekmek amacıyla yamaç paraşütüyle atlayış gerçekleştirdi

BURSA (AA) - Bursa'da bir grup paraşütçü, organ bağışına dikkati çekmek amacıyla yamaç paraşütüyle atlayış yaptı.

Bursa Yamaç Paraşütü Grubu üyesi Uğur Baytaş, Gürsu Yamaç Paraşütü Pisti'nde düzenlenen organizasyon öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Organ Bağışı Haftası'nda farkındalık yaratmak amacıyla uçuş gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

Uçuşların genellikle ikişer kişi ile gerçekleştiğini ifade eden Baytaş, "Ama biz bugün 3'er kişilik uçuş gerçekleştireceğiz. Bu uçuş Türkiye 'de 3 ya da 4 kere yapıldı. Bunlardan birini ben gerçekleştirmiştim şimdi ise ikincisini gerçekleştireceğim" dedi. 

Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız ise etkinlikteki amaçlarının kimsenin ömrünü uzatmak ya da ömrüne ömür katmak olmadığını belirterek, "Amacımız, yaşadıkları hayatı daha sağlıklı ve nezih bir şekilde yaşamalarını sağlamak. Bu konuda biz de elimizden gelen desteği vermek istedik ve böyle bir organizasyon düşündük. En iyisini de yapmak için uğraştık. Arkadaşlara teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz yamaç paraşütü Bursa'da ve Türkiye'de ses getiren bir spor , değişik bir adrenalin sporu. Bu sporla insanlara sağlıklı yaşama ve organ bağışı konusunda adrenalin yaşatmaktı amacımız. Bunu en iyi şekilde başardığımızı düşünüyoruz" diye konuştu.

Daha sonra gerçekleştirilen uçuşlar, ilgiyle izlendi.

Bu arada atlayış yapmak için koştukları sırada rüzgar nedeniyle düşen 3 kişiden oluşan grup, diğer denemede başarılı oldu.  


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Rüzgar

  ,

  Bugün