Oryantiring Milli Takımı'nın hazırlık kampı sona erdi

Oryantiring Milli Takımı'nın hazırlık kampı sona erdi
Oryantiring Milli Takımı'nın hazırlık kampı sona erdi
- Avrupa Güneydoğu Oryantiring Şampiyonası öncesi Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen kamp, Bursa'da tamamlandı

BURSA (AA) -  Avrupa Güneydoğu Oryantiring Şampiyonası (SEEOC) öncesi Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen Milli Takım Hazırlık Kampı, Bursa'da sona erdi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan'ın Bansko şehrinde yapılacak olan Avrupa Güneydoğu Oryantiring Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek sporcuların hazırlık çalışmaları yaptığı kamp, 13-21 Ağustos tarihlerinde Kirazlıyayla, Uludağ Oteller Bölgesi, Kültürpark ve Sarıalan bölgesinde gerçekleştirildi.

Kamp çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini, sporcuların çok güzel kamp dönemi geçirdiğini belirtti.

Akdeniz Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası'nda takım olarak üçüncü olduklarını hatırlatan Çolakoğlu, şunları kaydetti: 

"Çalışmalar olumlu geçiyor. Federasyon olarak sporcularımızı en iyi otellerde ve kamp merkezlerinde ağırlamaya gayret ettik. Morallerini her zaman yüksek tutmaya özen gösterdik. Bizim de sporcularımızdan beklentimiz, ellerinden gelenin en iyisini yaparak başarının hiçbir zaman tesadüf olmadığını göstermeleridir. İnşallah Avrupa arenasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Hepsine başarılar diliyorum."

Antrenörlüklerini Elvan İlboğa, İsmail Kendüzler, Kenan Aksın, Umut Davut Başoğlu, Münevver Kumru, Mehmet Ali Çakır ve Arzu Kısa'nın yaptığı milli takım kadrosunda şu sporcular yer alıyor:

Küçük kızlar: Zeynep Ocak, Özge Bozça, Betül Esner, Serdem Merve Ateş

Küçük erkekler:  Talha Günday, İsmail Kılınç, Samet Köşşek, Erdem Kardaş

Yıldız kızlar:  Elif Gökçe Avcı, Rahime Sözbir, Beyza Yıldırım, Hümeyra Altınışık

Yıldız erkekler:  Faruk Akıncı, İbrahim Dilek, Emirhan Külahsız, Süleyman Eren

Genç kızlar: Ayşe Bozkurt, Melike Sancak, Şakire Çelik

Genç erkekler:  Orhan Kutlu, Musa Yeli, Huzeyfe Sığırcı, Can Hüseyin Şapul

Büyük kadınlar:  Emine Sezgünsay, Şakire Bilgin,Büşra Muslu

Büyük erkekler:  Ahmet Kaçmaz, Özgür Fettah, Rıdvan Çınar, Ramazan Bostancı