Osmangazi Belediyesi'nde gıda denetimleri arttırıldı

Osmangazi Belediyesi'nde gıda denetimleri arttırıldı
Osmangazi Belediyesi'nde gıda denetimleri arttırıldı
BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fırınlar başta olmak üzere gıda...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri,  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fırınlar başta olmak üzere gıda işletmelerine yönelik denetimlerini arttırdı.

Ekmek üretimi yapan fırınlar başta olmak üzere, pasta ve tatlı imalathanelerine yönelik işletmelerde incelemelerde bulunan ekipler, işyerlerini genel düzen, hijyen, genel temizlik kuralları, alet, ekipman temizliği, kişisel temizlik, depolama ve muhafaza koşulları gibi kriterlerde denetledi. 

Yapılan denetimlerde birçok fırının hijyen ve üretim kurallarına uyduğu belirlendi. İşletmelerin evraklarını da inceleyen belediye ekipleri, kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere, tutanak tutup uyarıda bulunurken, ruhsatı olmayan işletmeleri mühürleyerek kapattı. 

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, yıl içinde gıda imalatı yapan işletmeleri yönelik periyodik olarak denetimden geçirdiklerini ancak Ramazan ayında bu denetimleri iki katına çıkaracaklarını söyledi.

Ramazan ayı boyunca fırın, pasta ve tatlı imalathaneleri, şarküteri ve marketlere yönelik kontrollerimiz devam edeceklerini vurgulayan Albayrak, "Denetimlerimizde, öncelikle insan sağlığını tehdit eden unsurlara dikkat ediyoruz. Ayrıca üretilen ekmek ve pidelerin gramajlarını da kontrol ederek, belirlenen kurallara uyulup uyulmadığına bakıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  gıda

  ,

  başkan

  ,

  ekmek