Osmangazi Belediyesinden amatör spor kulüplerine malzeme yardımı

Osmangazi Belediyesinden amatör spor kulüplerine malzeme yardımı
Osmangazi Belediyesinden amatör spor kulüplerine malzeme yardımı
BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 50 spor kulübüne malzeme yardımında bulundu.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 50 spor kulübüne malzeme yardımında bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Dikkaldırım Spor Salonu'nda düzenlenen malzeme dağıtım törenine, Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, belediye başkan yardımcıları, amatör spor kulüplerinin yöneticileri ve sporcular katıldı.

Dündar, törende yaptığı konuşmada, 2009 yılından itibaren Osmangazi'ye 20 yeni spor tesisi kazandırdıkları belirterek, "Tenis eğitim merkezi, atletizm salonu, kapalı yüzme havuzu projeleri ile birçok ilki ilçemize kazandırırken, parklar, yürüyüş yolları, fitness alanları ve bisiklet yolları projeleri ile de 7'den 70'e herkesin spor yapmasına olanak sağlayan, hareket eden bir Osmangazi oluşturduk" ifadelerini kullandı.

Amatör spor kulüplerine düzenli olarak malzeme yardımında bulunduklarına değinen Dündar, şunları kaydetti:

"Kulüplerimizin talepleri doğrultusunda çeşitli malzemeler alarak kulüplerimize dağıtıyoruz. Bu yıl da 50 amatör spor kulübümüze malzeme desteği sağlıyoruz. Bu desteklerimizi sürdüreceğiz. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Geleceğimizin sağlam temeller üzerine kurulması için gençlerimizin sporla yetişmesi gerekiyor. Bizde gençlerimizi spora teşvik etmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve amatör spor kulüplerimize destek olmaya devam edeceğiz."

Daha sonra Dündar, 50 amatör spor kulübünün yetkililerine malzemeleri teslim etti.