Osmangazi ve BTÜ'den sportif işbirliği

Osmangazi ve BTÜ'den sportif işbirliği
Osmangazi ve BTÜ'den sportif işbirliği
Osmangazi Belediyesi ile Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) arasında sportif iş birliği protokolü imzalandı.

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi ile Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında, BTÜ öğrencileri ile öğretim üyeleri, bir yıl boyunca Osmangazi Belediyesi'nin spor tesislerinden indirimli olarak faydalanacak.

Osmangazi Belediyesi ile Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) arasında sportif birliği protokolü imzalandı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir arasında imzalanan protokol töreninde, Osmangazi Kaymakamı Dr. Nejdet Türker de hazır bulundu. Protokol kapsamında üniversite öğrencileri ile öğretim görevlileri bir yıl boyunca Osmangazi Belediyesinin halı saha, yüzme havuzu, fitnes ve spor salonlarından yüzde 50 indirimli olarak faydalanacak. Protokolün imza töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Teknik Üniversitesinin yeni kurulmasına rağmen kurumsal yapısını hızla tamamlayan bir kurum olduğunu belirterek, "Yapılanmasını sürdüren üniversitemizde eğitim gören gençlerimiz ile öğretim görevlilerinin, Osmangazi Belediyesi Spor Tesislerinden faydalanması için bir protokol imzaladık. Gençlerimize, eğitimlerinin yanında spor yaparak ta gelişimlerine katkı sağlayalım istedik" diye konuştu.

Törende konuşan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de "Başkanımızın da dediği gibi, yapılanmasını hızla sürdüren bir kurumuz. Önümüzdeki 5-10 yılda mükemmel tesislerimiz olsa bile, şu an için belediyemizin imkanlarından faydalanmak istiyoruz. Şehrimizin, üniversite öğrencileri ve çalışanları ile kaynaşmasını istiyoruz. Bunu için kampüsün içine hapsolmuş insanlardan oluşan bir üniversite değil, birbirine girmiş bir yapı oluşmasının faydalı olduğunu düşünüyoruz. Başkanımız sağ olsun bize her türlü desteği sağlıyor. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.