Osmangazi'ye 40 metrelik bulvar

Osmangazi'ye 40 metrelik bulvar
Osmangazi'ye 40 metrelik bulvar
-Osmangazi Belediyesi tarafından Yunuseli'nde yapımı devam eden 40 metrelik bulvar nisan ayında hizmete açılacak

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi tarafından Yunuseli'nde yapımı devam eden 40 metrelik bulvar nisan ayında hizmete açılacak. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa'nın en güzel caddelerinden biri olacak olan 40 Metrelik Bulvar'da alt yapı çalışmaların tamamlandığını belirtti.

Belediye olarak ulaşım alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını dile getiren Dündar, "Bu alandaki en önemli projelerimizden birisi olan ve kent içi trafiğine soluk aldıracak 40 Metrelik Bulvar, Fuat Kuşçuoğlu Caddesi'ni Hamitler Gür Caddesi'ne bağlayacak. Aynı zamanda Yunuseli ve Mudanya Yolu arasında da önemli bir ana ulaşım aksı olacak" diye konuştu.

  Türkiye 'de bir ilki gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Dündar, şöyle konuştu:

"Daha önce inşa edilen yollarda, ilk olarak üst yapı çalışmaları tamamlanır, daha sonra ise elektrik, su, doğalgaz ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarına başlanırdı. Bu durumda asfaltlanan yollar, alt yapı çalışmaları için yeniden kazılmak zorunda kalıyordu. Biz 40 Metrelik Bulvar inşaatında örnek bir çalışma yürüterek, ilk olarak alt yapı çalışmalarını tamamladık. Böylelikle asfaltlama işleminden sonra yol, alt yapı çalışmaları için bir daha kazılmayacak. Böylece ülke ekonomisi de zarar görmeyecek. 40 Metrelik Bulvar, 4,5 metrelik yaya kaldırımı, bisiklet yolları, emniyet bandı ve otopark cepleri ve ağaçlandırma sahasıyla birlikte Bursa'nın en gelişmiş caddesi olarak ortaya çıkacak. Şu an altyapı çalışmaları tamamlandı. Tretuvar düzenlemelerini yapıyoruz. Bulvarın ulaşıma açılmasıyla birlikte bölgenin ulaşım sorunu da ciddi bir şekilde rahatlayacak."