Otobüsleri arızalanınca armut bahçesine bırakıldılar

Otobüsleri arızalanınca armut bahçesine bırakıldılar
Otobüsleri arızalanınca armut bahçesine bırakıldılar
- Yunanistan'a geçmek için İstanbul'dan İzmir'e giden Suriye, İran ve Afganistan uyruklu 30 kişi, otobüsleri arızalanınca şoför tarafından Bursa'daki armut bahçesine terk edildi

BURSA (AA) - Yunanistan'a geçmek için İstanbul 'dan İzmir'e giden Suriye , İran ve Afganistan uyruklu 30 kişi, otobüsleri arızalanınca Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki armut bahçesine bırakıldı.

Suriye, İran ve Afganistan uyruklu 5'i çocuk 30 kişiyi taşıyan otobüs, Dereçavuş Mahallesi'ndeki tır garajı mevkisinde arızalandı.

Otobüs şoförü, yolcuları yol kenarında bulunan armut bahçesine bırakıp, aracı tamir ettireceğini söyleyerek uzaklaştı.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine bahçeye gelen polis, yabancı uyruklu kişilerin sevk belgelerini inceledikten sonra ayrıldı.

Sığınmacılar, tır garajının karşısındaki boş arazide bekleyişini sürdürüyor.

Mahalle sakini Halil Göbel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, armut bahçesindeki sığınmacıların 07.00'de fark edildiğini söyledi. 

Sığınmacılara yiyecek ikram ettiklerini belirten Göbel, " Sabah buraya armut toplamaya gelen arkadaşlarımız fark etti. 30 kişi olduğunu söylediler. Büyük ihtimalle otobüs arızalanınca onları buraya bıraktılar. Hepsi çalılar ve armut bahçelerinde saklanmıştı. Biz de onlara yiyecek getirdik" diye konuştu.