Posta dağıtıcıları "milli takım" için yürüdü

Posta dağıtıcıları "milli takım" için yürüdü
Posta dağıtıcıları "milli takım" için yürüdü
BURSA (AA) - "Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması"nın Bursa bölgesi seçmeleri yapıldı.Bu sene 44'üncüsü gerçekleştirilecek yarışmaya...

BURSA (AA) - "Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması"nın Bursa bölgesi seçmeleri yapıldı.

Bu sene 44'üncüsü gerçekleştirilecek yarışmaya katılacak milli takımın oluşturulması için Bursa, Balıkesir ve Yalova illerinden 20 erkek , 4 kadın olmak üzere 24 posta dağıtıcısı değerlendirmeye alındı.

Nilüfer dere yatağında bulunan koşu parkurundaki seçmelerde postacılar, iyi derece elde edebilmek için ter döktü. Geçen yılın Türkiye ve Balkan şampiyonu Kadir Çolak, bu sene de bölgede en iyi dereceyi elde ederek şampiyonluk için iddialı olduğunu gösterdi.

PTT Bursa Bölge Başmüdür Yardımcısı Hüseyin Salman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1972 yılında başlayan yarışmaya Türkiye'nin ilk kez 1982'de katıldığını söyledi.

Türkiye'nin bu yarışmalarda başarılı sonuçlar elde ettiğini dile getiren Salman, "Yarışmacılarımız, Türkiye Atletizm Federasyonundan 12 hakem tarafından izlendi. Burada erkeklerde 10 kilometre, kadınlarda 5 kilometrelik 'diz kırmadan' yapılan yürüyüş sonucu süreler not edildi. Türkiye çapında sıralamaya girecek postacılar iki aylık milli takım kampına alınacak" diye konuştu.

Çolak da posta dağıtırken yürümesinin dışında her gün iki saatlik yürüyüş ve koşu çalışması yaptığını anlattı. Formunu korumanın önemli olduğunu belirten Çolak, yürümenin bir postacı için sevda işi olduğunu sözlerine ekledi.

Bu yıl kadınlarda en iyi dereceyi elde eden Özge Dikici ise çalışırken zaten yürüdüklerini, o yüzden bu seçmelerde çok da zorlanmadıklarını söyledi.

Seçmelerin ardından kadınlarda ve erkeklerde en iyi dereceyi elde eden postacılara kupaları verildi.