Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- TOFAŞ Antrenörü Elbaş: "Şimdi ligi düşünüyoruz. Önümüzde Galatasaray LIV Hospital maçı var" - CSM Oradea Antrenörü Achim: "İki takımın da kendi liglerinde çok işi var. TOFAŞ'a başarılar diliyorum"

BURSA (AA) - Basketbolda, FIBA EuroChallenge Kupası D Grubu'nun son maçında, sahasında Romanya temsilcisi CSM Oradea'yı 84-75 yenen TOFAŞ'ta, antrenör  Fatih Elbaş, Avrupa kupasında gruptan çıkmayı beceremediklerini söyledi. 

Sezon başında Türkiye Kupası ve Avrupa kupalarında başarılı olmak için hedef koyduklarını ancak bunu başaramadıklarını vurgulayan Elbaş, şunları söyledi:

"Sezon başında hedefimiz, Türkiye Kupası'nda ve Avrupa'da grupları geçmekti. Bunu başaramadık. Yeni bir oluşumla son iki maçımıza çıktık. EuroChallenge maçlarını galibiyetle tamamladık. Şimdi ligi düşünüyoruz. Çok çalışmalıyız. Önümüzde Galatasaray LIV Hospital maçı var. Bunu kazanarak, kontrolü elimize geçirmeliyiz."

CSM Oradea Antrenörü Cristian Achim ise maça durgun başladıklarını belirterek, "İkinci yarıda özellikle savunmada daha dirençliydik. Ama bu direncimiz kazanmak için yeterli olmadı. İki takımın da kendi liglerinde çok işi var. TOFAŞ'a başarılar diliyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Galatasaray

  ,

  Türkiye

  ,

  Fatih

  ,

  Avrupa

  ,

  sezon