Prof. Dr. Parasız vefat etti

Prof. Dr. Parasız vefat etti
Prof. Dr. Parasız vefat etti
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi ve eski Merkez Bankası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi Prof. Dr. İlker Parasız, tedavi gördüğü...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi ve eski Merkez Bankası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi Prof. Dr. İlker Parasız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

72 yaşında yaşama veda eden Prof. Dr. Parasız için 27 Ekim Salı günü saat 09.00'da Uludağ Üniversitesi'nde tören düzenlenecek. Parasız'ın naaşı, Kütahya Ulu Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. 

1943 yılında Kütahya'da doğan İlker Parasız, lisans eğitimini  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini ise  Fransa 'da Montpellier Üniversitesi Hukuk ve  Ekonomi  Fakültesi'nde tamamladı.

Aynı üniversiteden doktora derecesini alan Parasız, 1975 yılında doçent, 1980 yılında profesör unvanlarını elde etti. Uludağ ve  Galatasaray Üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler veren Parasız, 1 Mayıs 2003 tarihinden bu yana banka meclisi üyesi görevinde bulunuyordu.