Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Bursa Valisi Karaloğlu: - "Arife günü Türkiye'nin birçok noktasında trafik kazaları oldu, çok sayıda insanımızı maalesef kaybettik. Bayram tatili dönüşü aynı şeyleri yaşamak istemiyoruz"

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Arife günü Türkiye 'nin birçok noktasında trafik kazaları oldu, çok sayıda insanımızı maalesef kaybettik. Bayram tatili dönüşü aynı şeyleri yaşamak istemiyoruz" dedi.

Valilik tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

Karaloğlu, törende gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayarak, "Bayramın ülkemizdeki birliğin, dirliğin, kardeşliğin devamına vesile olmasını temenni ediyoruz" ifadesini kullandı.

Bursa'da bayramın sakin geçtiğini dile getiren Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Tatil uzadığı için zaten şehirler şu an boş durumda. Bursa Valililiği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediyeleri her türlü tedbiri de almış durumda ancak bayram tatili dönüşü yani pazar günü yine bir trafik yoğunluğu olacak. Vatandaşlarımıza, tatil dönüşlerini çok geciktirmeden, vaktinde gerçekleştirmelerini, mutlaka trafik kurallarına uymalarını, acele etmemelerini, yorgun, uykusuz araç kullanmamalarını öneriyoruz. Arife günü Türkiye'nin birçok noktasında trafik kazaları oldu, çok sayıda insanımızı maalesef kaybettik. Bayram tatili dönüşü aynı şeyleri yaşamak istemiyoruz." 

Törene, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, milletvekilleri ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.