Rektör Prof. Dr. Ulcay, İlahiyat Fakültesine dekan atadı

Rektör Prof. Dr. Ulcay, İlahiyat Fakültesine dekan atadı
Rektör Prof. Dr. Ulcay, İlahiyat Fakültesine dekan atadı
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) İlahiyat Fakültesinde, Prof. Dr. Yaşar Aydınlı, dekanlık görevini Tefsir Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr....

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) İlahiyat Fakültesinde, Prof. Dr. Yaşar Aydınlı, dekanlık görevini Tefsir Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Çetin'e devretti.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulcay'ın başı yapmasının ardından yönetimdeki ilk değişiklik kapsamında Çetin, 4 yıldır dekanlığı sürdüren Aydınlı'dan görevini teslim aldı.

Ulcay, devir teslim töreninde, Aydınlı'ya teşekkür ederek, bu fakültede her atanmada çıtanın biraz daha yükseldiğini, bu nedenle görevi devralanın daha çok çalışması gerektiğini belirtti.

Dekanlık görevini hocası Çetin'e devreden Aydınlı, 4 yıl önce kendisine verilen emaneti şimdi teslim ettiğini belirterek, "Bu fakülte eski bir fakülte olduğu için bir gelenek oluşmuştur ve gruplaşmalar olmadan ortak akılla bugüne kadar çok güzel yönetilmiştir. Bundan sonra da bu geleneğin süreceğine inanıyorum. Öğrencilikle beraber toplam 35 yıldır bu fakültedeyim ve her zaman hocama yardımcı olmaya hazırım" ifadesini kullandı.

Çetin ise "Bu görev benim için sürpriz oldu. Bana bu görevi layık görenlere teşekkür ediyorum. Bu bir emanettir, bayrak yarışıdır. Bu bayrağı en iyi şekilde benden sonrakilere ulaştırmaya çalışacağım" görüşünü aktardı.