RUMELİSİAD'tan Başkan Altepe'ye ziyaret

RUMELİSİAD'tan Başkan Altepe'ye ziyaret
RUMELİSİAD'tan Başkan Altepe'ye ziyaret
BURSA (AA) -  RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi...

BURSA (AA) -  RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi makamında ziyaret etti.

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile Acemler'deki makamında bir araya gelen Başkan Altepe, Bursa'nın, Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kurduğunu söyledi.

Bursa'nın Balkanlar'da etkili olmasında hayırseverlerin ve adamlarının büyük payı olduğuna dikkati çeken Altepe, şöyle konuştu:

"Balkanlar ile ilgili çalışmalarda en büyük destek ve şansımız, hayırsever ve iş adamlarımızdır. Balkanlar'daki icraatların gerçekleştirilmesine verdikleri desteklerle ecdadın emanetine, oradaki değerlere sahip çıkılıyor. Bursalı hayırsever iş adamlarıyla gurur duyuyoruz. Bir tarih başkenti olan Bursa''an tüm coğrafyaların beklentisi var. Balkanlarla sıkı diyalogları olan Bursa ile Balkan ülkeleri arasındaki bu canlılık, bir avantaj. Balkanlar'ın her ülkesinde, her şehrinde Bursa'nın izleri var. Balkanlar'da bugüne dek yapılan ve yapımı devam eden yaklaşık 50'nin üzerinde eser var."

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kılıkçıer de Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin "Balkanlar'ın Büyük Başkanı" olarak anıldığını ifade ederek, Balkanlar ile ilgili üzerlerine  düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Kılıkçıer'e RUMELİSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Emir Cemal Beşkardeş, Ömer Kumova ve Ersin Birnican da eşlik etti.