Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Birileri ağustos böceği gibi geldiler bugünlerde cırcır ötüyorlar. Biz ise bal arısı gibi devamlı üretiyoruz. Açmaya, temel atmaya yetişemiyoruz. Ne olur bal arısına ve bal kovanlarına sahip çıkalım" - "Bizim birbirimizi daha çok sevmeye, gönül köprülerini daha güçlü hale getirmeye, birlik beraberlik içinde yürümeye, fitneye fesata fırsat vermemeye, iftira atanlara kulak asmamaya ihtiyacımız var" - "Bizim temel derdimiz hizmet ve milletin tamamını kucaklamaktır. Birileri konuşur, AK Parti ise yapar"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Birileri ağustos böceği gibi geldiler bugünlerde cırcır ötüyorlar. Biz ise bal arısı gibi devamlı üretiyoruz. Açmaya, temel atmaya yetişemiyoruz. Ne olur bal arısına ve bal kovanlarına sahip çıkalım" dedi. 

Müezzinoğlu, Emir Sultan Meydanı'nda düzenlenen "Emir Sultan Erguvan Bayramı" etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, tarihte çok büyük sorumluluklar üstlenmiş bir medeniyetin merkezlerinden Yıldırım ilçesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bu ruhaniyetli şehre hizmet etme imkanına sahip olmanın heyecanı içinde olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Önümüzdeki dönemlerde yeni Yıldırım ve yeşil Bursa için çok daha güzel projelere imza atacağız. 600 sene önce barış ve hoşgörü medeniyetini geniş coğrafyalara yayan Emir Sultan Hazretleri'nin huzurunda bu bayramı kutlamanın manevi huzurunu yaşıyorum. Toplum olarak, medeniyeti geçmişten güç alarak geleceğe taşımada sorumluluklarımız var. Manevi şahsiyetlerin geçmişte yaptığı hayırlı işleri kendimize düstur edinerek ülkemizi hak ettiği konuma taşımalıyız" diye konuştu.

Daha sonra Kur'an-ı Kerim okundu, sema gösterisi yapıldı.

- "Birinci sıraya hep eğitimi aldık"

Buradan Gemlik ilçesine geçen Müezzinoğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Ali Kütük Ortaokulu'nun açılışını yaptı. Müezzinoğlu, törende yaptığı konuşmada, ülkelerin, anne ve babaların en büyük zenginliğinin, güvencesinin gençler olduğunu vurguladı.

Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Ülkemizin en büyük zenginliği, yaklaşık 1 milyon 200 bin civarında olan çocuğumuz veya gencimizdir. Bu zenginlik karşısında, hükumet, yerel yönetimler ve iş adamlarının, bu çocuklara ve gençlere değer, önem vermesi, onların geleceğine ait vizyonlarına katkı sağlaması en önemli görevleridir. AK Parti olarak, birinci sıraya hep eğitimi aldık, eğitimin dinamiklerinin çok daha güçlü olması için çaba gösterdik. Onların, özgür düşünebilen, daha çok üretebilen, vizyon ve misyon sahibi gençler olabilmesi için önlerini açtık ve hep yanlarında olduk. Sevgili gençler, öz değerleriniz, öz saygınız ve öz güveniniz olsun. Şayet öz güveniniz, öz saygınız varsa bir de öz değerleriniz varsa hiç tereddüdünüz olmasın ki nasıl Ali Kütük Bey çok zor şartlarda bile olsa, ilkokul çağında okula gidememiş de olsa o öz değerleri, öz güveni ve öz saygısı bugün o burada karşımıza ihracatıyla Türk ekonomisine katkı sağlayan güçlü bir iş adamı ve hayırsever olarak çıkıyor. Ali Kütük Bey'in şahsında tüm hayırseverleri kutluyorum."

Gemlik'in Küçük Kumla Mahallesi Merkez Cami'sinde ikindi namazını kılan Müezzinoğlu, daha sonra sahil şeridinde yürüyüş yaparak vatandaşlarla selamlaştı. 

- "İftira atanlara kulak asmamaya ihtiyacımız var"

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra, Küçükkumla doğalgaz hattı ile Kumla ve Hamidiye Sulama Göleti temel atma törenine katıldı.

Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti olarak kuruldukları günden bugüne bir felsefe ile hareket ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a, 14 Ağustos 2001'de "muhtar bile olamazsın" denildiğini hatırlatan Müezzinoğlu, "O günlerde bunları söyledikleri insan, bugün ki Cumhurbaşkanımız yani cumhurun başkanıdır. Çünkü millet öyle istedi. Bu ülkede millet ne isterse o olur. Cumhurbaşkanımız o gün millete ve  dünya kamuoyuna 3-4 tane cümle söyledi; bir tanesi, 'AK Parti, milletin partisidir, milletin ortak değerlerinin temsilcisidir' dedi. 'AK Parti milletin hayallerinin ve beklentilerinin ödülünü alacaktır' dedi. 'AK Parti millete inanarak güvenerek kurulmuştur' dedi ve cümleyi, 'Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek bitirdi" değerlendirmesinde bulundu.  

Müezzinoğlu, her alanda Türkiye'nin eksiklerini giderdiklerini belirterek, şöyle devam etti: 

"Bizim temel derdimiz hizmet ve milletin tamamını kucaklamaktır. Birileri konuşur, AK Parti ise yapar. Yarın Bursa Şehir Hastanesi'nin temelini atıyoruz. Bursa Şehir Hastanesi bin 350 yatak kapasiteli bir hastanedir. Bazılarının ufku bu hastaneleri almıyor. Bazılarının vizyonu bu hastanelerin ne anlama geldiğini anlamıyor. Bazıları anlasa bile bu millete yakıştıramıyor, 'Bu millete layık değil, bu millet henüz bunu hak etmedi' diyor ve Anayasa Mahkemesine giderek durdurmaya çalışıyor. Bunu CHP yapıyor ve yürütmeyi durdurma kararlarıyla şehir hastanemizin temel atmasını 1 yıl geciktirdiler. İnşallah milletimiz onlara sandıkta daha önce verdiği dersler gibi 7 Haziran'da da yeni bir dersi verecek."

- "Bugünlerde cırcır ötüyorlar"

Şimdi bazılarının medyaya çıkıp, bunların seçim yatırımı olduğunu ileri sürdüklerini belirten Müezzinoğlu, şunları kaydetti: 

"Ya arkadaşlar biz bu ülkede 1,5 yılda bir seçime gidiyoruz. Ne yapsak seçim yatırımı oluyor. Esasında derdimiz seçim yatırımı değil. Seçimler esasında yatırımlarımızı aksatıyor. Bakınız çok basit bir örnek veriyorum. İstanbul-Gebze-Orhangazi veya Bursa-İzmir Otoyolu. Bu otoyolun günlük harcaması 4 milyon dolardır. Ey Kılıçdaroğlu 'her gün bir otoyola 4 milyon dolar harcanmasını senin ekonomi anlayışın çözebilir mi?' SGK'da ne yaptığını bu millet biliyor. Bu millet bir aspirin, bir gripin almakta zorlanıyordu. Reçetede 4 tane ilaç 2'sini aldın 2'sini git nereden alırsan al. SSK hastanelerinde kuyruklar almış başını gidiyor. Bizim birbirimizi daha çok sevmeye, gönül köprülerini daha güçlü hale getirmeye, birlik beraberlik içinde yürümeye, fitneye fesada fırsat vermemeye, iftira atanlara kulak asmamaya ihtiyacımız var. Bakınız bizde 2 tane örnek vardır; biri ağustos böceğidir, diğeri ise bal arısıdır. Birileri ağustos böceği gibi geldiler bugünlerde cırcır ötüyorlar. Biz ise bal arısı gibi devamlı üretiyoruz. Açmaya, temel atmaya yetişemiyoruz. Ne olur bal arısına ve bal kovanlarına sahip çıkalım."

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından yüklenici firma yetkililerini yanına çağırarak, sulama göletinin açılışını 30 Ağustos 2016'da, doğalgaz hatlarının ise 29 ekim 2015 tarihinde tamamlanması için söz aldı.