Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Milli iradenin, sandığın iradesinin ve milletin yanında olmanın gereğini yapmak gibi bir sorumluluktan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Zaman zaman milli iradeye kurulan tuzaklara, kazılan kuyulara rağmen geldiğimiz nokta başarılı bir noktadır" - "İstiyoruz ki Amerika'nın, İngiltere'nin, Fransa'nın ve Avrupa Birliği'nin koşulları neyse, Türkiye o seviyeyi yakalayabilsin ve dünyada yön verilen değil, dünyaya yön verme planlarının yapıldığı masalarda oturabilsin"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Milli iradenin, sandığın iradesinin ve milletin yanında olmanın gereğini yapmak gibi bir sorumluluktan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Zaman zaman milli iradeye kurulan tuzaklara, kazılan kuyulara rağmen geldiğimiz nokta başarılı bir noktadır" dedi. 

Bakan Müezzinoğlu, Gemlik Liman Bölgesi Gemport Liman ve Depolama İşletmeleri'nde işçilerle yemek kuyruğuna girip yemek yedi. Burada işçilere hitap eden Müezzinoğlu, son bir yıldır en güzel ve en rahat akşam yemeğini bu akşam işçilerle yediğini söyledi.

İşçilerin bir taraftan alın teri dökerken, diğer taraftan ailesi için ekmek peşinde koştuğunu dile getiren Müezzinoğlu, "Ülkeler dinamikleriyle beraber büyür ve gelişir. Yöneticilerin de görevi o dinamiklere hız vermek, zemin hazırlamak, önünü açmaktır ve ülkeyi her geçen gün geliştirebilecek büyütebilecek vizyonları koymaktır.  AK Parti kurulduğundan bugüne tek derdimiz vardır; milletimizin başı dik olsun, ay yıldızlı bayrağımız dünyanın her köşesinde güçlü dalgalansın, milletimiz geleceğe umutla ve güvenle baksın, bu ülke dünya ülkeleri arasında ilk sıralarda yer alsın" diye konuştu.

Müezzinoğlu, birçok alanda farklı başarılara imza atıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu imzanın arkasındaki en büyük güç sizlersiniz, milletimizdir, milli iradededir ve sandığın iradesidir. Biz de milli iradenin, sandığın iradesinin ve milletin yanında olmanın gereğini yapmak gibi bir sorumluluktan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Zaman zaman milli iradeye kurulan tuzaklara, kazılan kuyulara rağmen geldiğimiz nokta başarılı bir noktadır. Geldiğimiz nokta bütün başarılara rağmen yeterli bir nokta mıdır? Hayır, değildir. Merdivende önemli basamakları çıktık. Ama çıkılması gereken çok daha önemli başarılar var. Ülkenin birlik ve beraberliğini merkeze alarak milletçe o hedeflere yürüyecek, özellikle cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümünde muasır medeniyet seviyesi dediğimiz o gelişmiş ülkelerin seviyesine, milli gelirde, sağlıkta, ekonomide ve gelişmişlikte bütün alanlarda daha iyi noktalara gelebilmeyi hedefliyoruz." 

Bu anlamda 2023 yılının birinci basamak hedefi olduğunu belirten Müezzinoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: 

"İstiyoruz ki Almanya'nın, Amerika'nın, İngiltere'nin, Fransa'nın ve Avrupa Birliği'nin koşulları neyse Türkiye o seviyeyi yakalayabilsin ve dünyada yön verilen değil, dünyaya yön verme planlarının yapıldığı masalarda oturabilsin. Bu anlamda işçisi ve işvereniyle, vatandaşıyla siyasetiyle, yerel yönetimleriyle halkın birlik ve beraberlik içinde ortak gelecek hayallerini kurduğu süreçleri daha güçlü hale getirmek istiyoruz. Bu millet Amerikalıların, Almanların, İngilizlerin, Fransızların ve Japonların başardığı ne varsa hepsini başarır. Ama bunu başarabilmek için yönetimlerinde aynı derdi taşıması lazım. Milletin hayallerinin, umutlarının önünde giden yönetimlere ihtiyaç var."

Bakan Müezzinoğlu, Gemlik ilçesindeki Manastır Mahallesi'ne geçerek, eski sinema sanatçısı Eşref Kolçak'ı evinde ziyaret etti. Ziyaret, basına kapalı gerçekleştirildi.