Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Birlik ve beraberlik içinde, merkeze kendimizi, bizi alarak değil, merkeze milleti, mazlum ve mağdur milletleri, bizden umutla yarınlarının güçlü olmasını bekleyenleri alarak bundan sonra da yine gücümüzün yettiği kadar emeğimizi, alın terimizi gayretimizi göstereceğiz"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Birlik ve beraberlik içinde, merkeze kendimizi, bizi alarak değil, merkeze milleti, mazlum ve mağdur milletleri, bizden umutla yarınlarının güçlü olmasını bekleyenleri alarak bundan sonra da yine gücümüzün yettiği kadar emeğimizi, alın terimizi gayretimizi göstereceğiz" dedi.

Müezzinoğlu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen vefa yemeğinde yaptığı konuşmada, geçmişten geleceğe taşımak zorunda olunan değerleri, hayat felsefesi, tarihi ve kültürü olduğunu söyledi.

Son 150 yıldır milletle ilgili farklı farklı hesaplar yapıldığını belirten Müezzinoğlu, "Milletimiz ayrıştırıldı, parçalandı, dejenere edilmekle ilgili farklı tuzaklara yönlendirilmeye çalışıldı ama bizler, AK Parti kadroları olarak milletin değerleriyle yürüyen ve değerlerine sahip çıkan bir anlayışla bu milletin tarihi geleceğinde söz sahibi olmak adına milletle yürüyen bir anlayışla yola çıktık" diye konuştu.

"AK Parti kadrolarının derdi, kendisini bir şey yapmak, makam peşinde koşmak değildi" diyen Müezzinoğlu, parti mensuplarının milleti hak ettiği yere taşıma derdinde olduğunu dile getirdi.

Müezzinoğlu, AK Parti'nin zor ve sıkıntılı günlerden başarılı günlere ulaştığını anlatan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Hepinizin emeği, alın teri, duaları, gayretleri var. Bu yolculuğun  bugün çok daha ileri noktalara gitmesi adına yeni yeni basamakları çıkmamız gerekiyor. Birlik ve beraberlik içinde, merkeze kendimizi, bizi alarak değil, merkeze milleti, mazlum ve mağdur milletleri, bizden umutla yarınlarının güçlü olmasını bekleyenleri alarak bundan sonra da yine gücümüzün yettiği kadar emeğimizi, alın terimizi gayretimizi göstereceğiz. İnanıyorum ki 7 Haziran'da birlik ve beraberlik içinde Bursa'da farklı ve güçlü sonuçlara hep birlikte imza atacağız. Burada tek bir şeye ihtiyacımız var; 'Birlikten güç doğar' anlayışına sımsıkı sahip çıkmaya ve Mevlana'nın güzel, 'Benim medeniyetimin insanı nefsinin mahkumu olan değil, vicdanın esiri olandır' sözüne."

Türk milletinin kardeşlik medeniyetinin mensupları olduğunu aktaran Müezzinoğlu, "Emeği, gayreti geçenin mutlaka hatırını soran, ona vefa duyan bir anlayışın mensuplarıyız" ifadesini kullandı.

Bu milleti seven herkese teşekkür eden Müezzinoğlu, "El birliğiyle kardeşliğimizi, birliğimizi katlanarak sürdüreceğiz" dedi.

Yemeğe, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bazı eski milletvekilleri, milletvekili adayları ve partililer katıldı.