Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
-"AK Parti olduğu sürece, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sağ olduğu sürece egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır, sizin olacaktır" - "Fitne ve fesat tuzağı kuranlar bu milletin kaderiyle oynuyorlar. Bu milletin geleceğine kuyu kazanlar şunu bilsin ki o tuzaklara artık kendileri yakalanacaktır, o kuyulara artık kendileri düşecektir" - "Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştaki gençlere TBMM'yi niye çok görüyorsunuz?"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "AK Parti olduğu sürece, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sağ olduğu sürece egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır, sizin olacaktır" dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez Osmangazi ilçesinde yaptırılan Hüdavendigar Parkı'nın açılış törenine katılan Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

AK Parti hükümeti olarak Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun şekilde çalıştıklarını, buna karşın birilerinin Atatürk'ü kullanarak onun gölgesinde yattıklarını ifade eden Müezzinoğlu,  ancak kendilerinin partileri kurulduğundan beri "millet, gelişme, medeniyet, daha çok muasır medeniyet seviyesinin üzerinde Türkiye" dediklerini belirtti.

Müezzinoğlu, Atatürk'ten geçinerek onun gölgesinde yan gelip yatanların ''laiklik'' dediklerini ancak tutmadığını ve sonrasında vazgeçtiklerini ifade ederek, "Ardından 'cumhuriyet mitingleri' dediler, tutmadı vazgeçtiler. Milli iradeye yapılan müdahalelere hep alkış tuttular, hep destek verdiler halbuki biz AK Parti olarak ister ilçe, ister büyükşehir belediyemiz olsun hep 'millet, millete hizmet' diyoruz ve milletimizin yarınlarını bugünden daha iyi yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çünkü bu millet hizmetlerin en güzeline layık" diye konuştu. 

Bursa'nın en küçük, en ücra ilçesi olan Harmancık'ta ekoturizm tesislerini açacaklarını dile getiren Müezzinoğlu, "Ey CHP 'li kardeşlerim, ey milliyetçi geçinen MHP'li kardeşlerim. Lafla milliyetçilik, halkçılık olmaz. Halkla beraber yürürseniz bu olur" ifadesini kullandı. 

Müezzinoğlu, geçmişte Türk milletini hastane köşelerinde süründürenlerin şimdi ağustos böceği gibi çıkıp cır cır öttüklerini, buna karşın bu süreçte hiç birinin ağzından proje çıkmadığını söyledi.

Ülke insanına daha sağlıklı bir gelecek sağlamak için gece gündüz çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Müezzinoğlu, şunları söyledi:

"Fitne ve fesat tuzağı kuranlar bu milletin kaderiyle oynuyorlar. Bu milletin geleceğine kuyu kazanlar şunu bilsin ki o tuzaklara artık kendileri yakalanacaktır, o kuyulara artık kendileri düşecektir. Çünkü daha önce muhtar bile olamazsın dedikleri Recep Tayyip Erdoğan'ı siz Cumhurbaşkanı yaptınız. Şimdi bu milli iradenin önünde hiçbir güç duramaz. O Cumhurbaşkanı ki milli iradenin hak ve hukukunu asla birilerine teslim etmez. AK Parti olduğu sürece, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sağ olduğu sürece egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır, sizin olacaktır. Geleceği şekillendirmek de sizinle beraber bizim görevimiz, bizim sorumluluğumuzdur." 

-"Gelin seçilme yaşını seçme yaşına indirelim"

Müezinoğlu, gençlerden ülkenin geleceğine sahip çıkıp, ülkenin kaderini belirlemesini istediklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Biz milletvekili seçilme yaşını CHP ve MHP'yi ikna etmekte zorlanarak 30'den 25'e indirdik. O zaman hepsi 'çoluk çocuğun mecliste ne işi var' dediler. Şimdi diyoruz ki 'gelin seçilme yaşını seçme yaşına indirelim'. 18 yaşında oy kullanabiliyorsa, 18 yaşında aday da olabilsin. CHP ve MHP diyor ki 'hayır ya çoluk çocuğa mı bırakacağız meclisi?' Ya benim gibi 60 yaşında, 70 yaşında yaşlanmış dünya kadar insan varsa mecliste ne olur ya. 18 yaşında 1 milyon 100 bin gencimiz var. Bu gençlere 1 tane milletvekili düşmez mi? 19 yaşında 1 milyon 200 bin gencimiz var. Bunlardan 1 tanesi tecrübe, bilgi kazansa, girişimci olsa. Hani diyoruz ya Fatih'in İstanbul'a fethettiği yaştasın. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştaki gençlere TBMM'yi niye çok görüyorsunuz? Ama onların derdi kendi koltuklarını korumak. Onların derdi millet değil, onların derdi gençler değil, onların derdi koltuklarını sağlam tutmak. Hiç biri koltukları bırakmıyor. Devamlı muhalefette kalıyorlar. Keşke muhalefetin gereklerini de yapsalar ama onu da yapmıyorlar." 

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından Hüdavendigar Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi. 

Törene, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, milletvekilleri ve milletvekili adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bakan Müezzinoğlu, parkın açılış töreninden sonra Altıparmak Caddesi'nden başlayarak Tophane semtinde sona eren ''Gençlik Yürüyüşü''ne katıldı.