Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Egemenlik kayıtsız şartsız milletin ve milletin egemenliğinin şekillendiği yer sandıktır. Sandığa hep birlikte sahip çıkmalıyız" - "Sandığa koşmalıyız. Vicdanımızın, gönlümüzün sesini dinleyerek, aklımızla dünyayı analiz ederek sandığa mutlaka ama mutlaka gitmeliyiz ve milli iradenin kaderini geleceğini belirlemeliyiz"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletin ve milletin egemenliğinin şekillendiği yer sandıktır. Sandığa hep birlikte sahip çıkmalıyız" dedi.

Müezzinoğlu, Orhangazi ilçesinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek hizmet binası ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından inşa ettirilen spor salonunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, 28 Şubat sürecinde meslek liselerinin kaderiyle oynandığını belirtti.

Bu süreci yönetenlerin, milli iradeye, "Ben ne istiyorsam onu yapacaksın, yapmazsam seni ezer geçerim" dediğini, neredeyse meslek liselerinin idam fermanının imzalandığını savunan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"(Bin yıl sürecek) dedikleri o süreç çok sürmedi ve çok şükür yine bugün meslek liselerimizi, endüstri meslek liselerimizi, imam hatiplerimizi yine milletin ve milli iradenin dediği şekilde hizmete koyabiliyoruz. Hüzünlüyüz, bizi geri bıraktılar. Üzüntülüyüz, bize ve bu millete zulüm ettiler. Hırslıyız, aradaki makası kapatmak zorundayız. Hırsımız daha çok çalışmak üzerine. İddiamız, bu aradaki makası hızla kapatarak gençlerimize medeni bir ülkeyi, ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan onur ve gurur duyacakları bir ülkeyi, memleketi, Orhangazi'yi, Bursa'yı, Türkiye 'yi teslim etmek."

Müezzinoğlu, bugün Türkiye'nin, İngiltere, Almanya , Fransa, Hollanda gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerine göre çok büyük bir zenginliğe ve 1 milyon 200 bin gence sahip olduğunu anlattı.

Geleceği şekillendirecek gençlerin önlerinin açılması, öz değerleri, öz saygıları ve öz güvenleriyle bu milletin sorumluluklarının onlara erken yansıtılması halinde, Türkiye'nin önünde hiçbir gücün duramayacağını vurgulayan Mehmet Müezzinoğlu, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin şunları kaydetti:

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletin ve milletin egemenliğinin şekillendiği yer sandıktır. Sandığa hep birlikte sahip çıkmalıyız. 18 yaşını dolduran bütün gençlerimizle, ister 100 yaşında olsun gençten yaşlımıza kadar hepimiz ama hepimiz, bu milletin geleceğine ait, kaderine ait sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Sandığa koşmalıyız. Vicdanımızın, gönlümüzün sesini dinleyerek, aklımızla dünyayı analiz ederek sandığa mutlaka ama mutlaka gitmeliyiz ve milli iradenin kaderini geleceğini belirlemeliyiz. 18 yaşın altında oy kullanamayan gençlerimiz de bu kaderin belirlenmesinde, kendi geleceklerinin belirlenmesinde fikirleriyle, önerileriyle, talepleriyle yön verici olmalılar ve büyüklerine bu anlamda kendi geleceklerine yanlış yapılmaması konusu da taleplerini ve duygularını ifade etmeliler."

Konuşmasını tamamlayan Müezzinoğlu daha sonra kurdeleyi keserek, tesisleri hizmete açtı. Okulun ek hizmet binasını gezen Müezzinoğlu, bir sınıftaki tahtaya da "Sevgili gençler, öz değerleriniz, öz saygınız, öz güveniniz olsun" yazdı.