Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Eşimizi dostumuzu, tanıdığımız tanımadığımız kim varsa sandığa götürmeliyiz ve 8 Haziran sabahı bu millet geleceğe umut, güven duyabileceği bir sabaha uyanabilmeli"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, seçime 10 gün kaldığını belirterek, "Eşimizi dostumuzu, tanıdığımız tanımadığımız kim varsa sandığa götürmeliyiz ve 8 Haziran sabahı bu millet geleceğe umut, güven duyabileceği bir sabaha uyanabilmeli. O nedenle bugünler, sağlıklı milli irade için mücadele günleri" dedi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesinin lokalinde yönetici ve üyelerle bir araya gelen Müezzinoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ülke, millet, gelecek, milli iradenin hak ve hukuku adına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Dün 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin 55'inci yılı olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"O darbenin vesile olduğu idamlar vardı ve rahmetli Adnan Menderes, Zorlu ve Polatkan idam edildi. İdam edilen Menderes, Zorlu ve Polatkan değildi, milletin iradesi, milli irade ve milletin kaderiydi. Ne yazık ki birileri elinin tersiyle bütün o iradeyi yok farz etti ve bu iradenin temsilcilerini idama götürdü. Bugün şimdi onlar 'yanlıştı' demeye başladılar ama 'yanlıştı' derken bile yürekten demediklerini millet hissediyor. Dillerini ucuyla mecburiyetten diyorlar çünkü o gün yapılanların yanlış olduğuna samimi olarak inansalar, Mısır'da yapılanlara tavır koyarlardı. Mısır'daki hadise, 1960 Türkiye 'sinin fotokopisi gibi. Yani fotokopi kağıdı koymuşsun, aynısı Mısır'da uygulanıyor ama oraya temsilci gönderiyorlar. Temsilcileri Sisi'yi ziyaret ediyor. Bu, 1960'ta olduğu gibi 'Sizin yanınızdayız, aynı düşüncedeyiz' demektir."

Müezzinoğlu, ne pahasına olursa olsun, önce milli iradenin sağlığının merkeze alınması gerektiğini bildirdi.

Sağlıklı milli irade yoksa, sandığın sağlığı korunamadığı takdirde Sağlık Bakanlığı olarak gelecek vizyonunu yürütemeyeceklerini anlatan Müezzinoğlu, Türkiye'nin birinci önceliğinin milli irade olduğunu dile getirdi.

Milli iradenin hak ve hukukunun güçlü bir şekilde korunmasına ve bunun için de güçlü bir anayasaya ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Bu anayasayı kazandıramadığımız sürece birileri arka planda milletin kaderiyle oynama gücünü kendilerinde bulma cesaretini gösterecektir" diye konuştu.

- "O hastanelerde sizi de biz tedavi edeceğiz"

Konuşmasında seçime 10 gün kaldığına dikkati çeken Müezzinoğlu, seçmenlere çağrıda bulundu.

Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Eşimizi dostumuzu, tanıdığımız tanımadığımız kim varsa sandığa götürmeliyiz ve 8 Haziran sabahı bu millet geleceğe umut, güven duyabileceği bir sabaha uyanabilmeli. O nedenle bugünler, sağlıklı milli irade için mücadele günleri. Bunu başardığımız zaman geri kalanı kolay. Siyasi istikrar eşittir ekonomik istikrar. En geç önümüzde 4 yılda hizmete girecek 95 bin yatak kapasiteli hastaneleri yapan dünyada bizden başka tek bir ülke yok. Şimdi CHP , kamu-özel iş birliğiyle yaptığımız yaklaşık 45 bin yatak kapasiteli hastaneler için mahkemelere gitti, yürütmeyi durdurma kararı aldırdı. Yasal düzenleme yaptık, yasal düzenlemeyi de Anayasa Mahkemesine götürdüler. Şimdi soruyorlar, 'Niye geciktiniz?' Anayasa Mahkemesi ile 6 ay bizi uğraştırmadınız mı? Mecliste 4 ay bizi uğraştırmadınız mı? Yürütmeyi durdurma kararlarıyla, tabip ve mimarlar odalarıyla bizi aylarca uğraştırmadınız mı? Merak etmeyin, o hastanelerde sizi de biz tedavi edeceğiz. Anneniz de babanız da kendiniz de geleceksiniz ve ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı o hastanelerde onur ve gurur duyacaksınız. İnşallah vicdanınız varsa birazcık da mahcup olacaksınız."

TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Osman Arslan, konuşmanın ardından Müezzinoğlu'na çini tabak hediye etti.