Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Türkiye'nin muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe ulaşmasından rahatsız olanlar, rahatsız olmaya devam edecek. Vatandaşımız onlara yarın akşam birer soda ikram edecek"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Türkiye'nin muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe ulaşmasından rahatsız olanlar, rahatsız olmaya devam edecek. Vatandaşımız onlara yarın akşam birer soda ikram edecek" dedi.

Emirsultan Camii'nde öğle namazını kılan Müezzinoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bazı milletvekili adayları, belediye başkanları ve partilileriyle Atatürk Caddesi'ne kadar süren "Sevgi Yürüyüşü"ne katıldı.

Orhan Parkı'nda yürüyüş sonrası vatandaşlara hitap eden Müezzinoğlu, vatan, bayrak ve millet borcunun yarın sandığa gidilip oy kullanılarak ödeneceğini söyledi.

Bugünlere milletle yürüyerek geldiklerini belirten Müezzinoğlu, "Yarınlara da milletimizle beraber yürüyeceğiz. Nasıl milletimiz, 'Muhtar bile olamazsın' denilen Recep Tayyip Erdoğan 'ı milletvekili, başbakan, cumhurbaşkanı yaptıysa, isterse onu başkan da yapacak" ifadesini kullandı.

Müezzinoğlu, kurulduğu günden bu yana AK Parti 'ye birçok iftira atıldığını dile getirdi.

AK Parti'nin milletle yürüyüşünde girdiği 9 seçim ve halk oylamasından başarıyla ayrıldığını vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Yarın akşam inşallah 10-0 olacak. İki aydır gece gündüz demeden her eli sıkmaya, her gönülle irtibat kurmaya gayret ettik. 'Kırdığımız, üzdüğümüz insanlar varsa affola' diyoruz. Çünkü derdimiz milletvekili veya bakan olma derdi değil, derdimiz milletimizin geleceğe güçlü yürümesidir. Derdimiz, bu ülkeye kurulan tuzakları ve büyük oyunu bozma derdidir. İnşallah yarın hepimiz sandığa koşacak ve sandıkta milletin kaderini belirleyen tercihimizi yapacağız. Sandıklar açıldıktan sonra da sandık görevlileri milletin oyuna sahip çıkacak. Birileri algı yönetimiyle demokrasinin iradesine, milli iradeye gölge düşürmeye çalışıyor. Bugün de bu milletin anasının ak sütü gibi helal olan oylarını şaibeyle gölge altına almaya çalışıyorlar ama ne yaparlarsa yapsınlar, 12 yıldır duramadıkları milletin karşısında yine duramayacaklar. Türkiye'den gelen o güçlü mührün karşısında yine duramayacaklar. Türkiye'nin muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe ulaşmasından rahatsız olanlar, rahatsız olmaya devam edecek. Vatandaşımız onlara yarın akşam birer soda ikram edecek."

Konuşma dönemini noktaladıklarını ifade eden Müezzinoğlu, 8 Haziran'dan itibaren çalışma dönemine geçeceklerini anlattı.

Bakan Müezzinoğlu, vatandaşlar için de yarının görev dönemi olduğunu kaydederek, "Yarın ülkemiz, milletimiz, geleceğimiz ve bayrağımız adına hep beraber sandığa koşalım, istikrara mührümüzü vuralım" diye konuştu.

Daha sonra Müezzinoğlu, vatandaşlara çeşitli hediyeler ve çiçek dağıttı.