Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "1 Kasım akşamı bu ülkenin ve milletin mazlum, mağdur milletlerin, ümmetin yükü ya hafifleyecek ya da ağırlaşacak. Bekli birey olarak kendi yükümüz azalacaktır ama üstlendiğimiz yükün ağırlığını paylaşarak azaltma gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz olduğuna inanıyorum" - "Son 10 yıldır bir çok mesafeyi daha hızlı alabilirken, alınması gereken mesafeleri hızla başarabilecek bizler ve birlikteliğimizden, güçlü yürüyüşümüzden rahatsız olanlar, akla hayale gelmeyecek haince planlar, tuzaklar kurdular, kurmaya devam ediyorlar, yarın da kuracaklar. Çünkü zalim asla vazgeçmeyecektir"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "1 Kasım akşamı bu ülkenin ve milletin mazlum, mağdur milletlerin, ümmetin yükü ya hafifleyecek ya da ağırlaşacak. Belki birey olarak kendi yükümüz azalacaktır ama üstlendiğimiz yükün ağırlığını, paylaşarak azaltma gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz olduğuna inanıyorum" dedi. 

Müezzinoğlu, "Memur Sendikaları Konfederasyonu Bursa Buluşması" programında yaptığı konuşmada, ülke olarak gelinen noktanın, gidilmesi gereken hedefin gerisinde olduğunu söyledi.

Henüz merdivenin bir kaç basamağını çıktıklarını dile getiren Müezzinoğlu, "Bu merdivende çıkılması gereken çok basamaklar, katedilmesi gereken çok önemli mesafeler var. Bütün bu mesafeleri katetmemizde, merdivenin basamaklarında sağlıklı bir şekilde yürümemiz ve yukarı yükselişimizde birbirimizi daha çok sevmeye ihtiyacımız var. 'Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız. İman etmedikçe de cennete giremezsiniz'" diye konuştu. 

1 Kasım seçimlerinin ülkenin yükünü azaltacağına inandığını kaydeden Müezzinoğlu şunları söyledi:

"Dolayısıyla bizden beklentisi, umudu olanlar ve bizim duruşumuzdan medet umanlara bir şeyi güçlü göstermemiz lazım. Birlik ve beraberliğimizi birbirimize olan sevgimizi, 'birlikten güç doğar' anlayışını çok daha güçlü bir şekilde yarınlara taşımamız gerektiğine inanıyorum. İnanıyorum ki bu önümüzdeki 10-11 gün içinde paylaşarak yükü azaltacağımız sürece girdik. Çünkü 1 Kasım akşamı bu ülkenin ve milletin, mazlum, mağdur milletlerin, ümmetin yükü ya hafifleyecek ya da ağırlaşacak. Bekli birey olarak kendi yükümüz azalacaktır ama üstlendiğimiz yükün ağırlığını paylaşarak azaltma gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz olduğuna inanıyorum. Güçlenerek daha güçlü adımların atılacağı süreçlere vesile olmasını temenni ediyorum." 

Hak, adalet , huzur ve barış medeniyetinin ferdi olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Müezzinoğlu, "Bu medeniyetle 150 yıldır mücadele eden ve bu medeniyetin önüne farklı farklı tuzaklar kuran bir anlayışla, atalarımızdan gelen bir süreçte bu mücadelenin bir ferdi olmaktan mutluluk duyuyorum. Esasında hepimizi saygın ve değerli kılan bir boyutu varsa o boyutuyla onur ve gurur duyduğumuz bu millete ait veya İslam medeniyetinin hak ve adalet medeniyetinin mensubu olmaktır. Bu mensubiyetin her boyutuyla farklı farklı alanlarda güçlü temsillerini ne kadar sağlıklı yapabilirsek inanıyorum ki mazlum ve mağdur milletlerde ümmette yarınlara daha çok mutlaka güvenle bakacaktır" ifadelerini kullandı.

Son 40 yıldır mesafeleri kat ederken çok zorlandıklarını belirten Müezzinoğlu şöyle devam etti:

"40 yıldır belki çok zorlanarak mesafeler katettik. Ama son 10 yıldır bir çok mesafeyi daha hızlı alabilirken, alınması gereken mesafeleri hızla başarabilecek bizler ve birlikteliğimizden, güçlü yürüyüşümüzden rahatsız olanlar akla hayale gelmeyecek haince planlar tuzaklar kurdular, kurmaya devam ediyorlar. Yarın da kuracaklar. Çünkü zalim asla vazgeçmeyecektir. Bu hak ve batıl mücadelesiyse o zaman biz hakkın safında batıla karşı mücadelede güçlü birlikteliğe çok daha azimli, çok daha gayretli bir şekilde devam etmemiz gerekiyor."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Memur

  ,

  ülke

  ,

  adalet

  ,

  zaman

  ,

  Birlik

  ,

  Karşı