Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
"Millet seçimlerde AK Parti'yi ödüllendirirken AK Parti dışındaki tüm siyasi partileri cezalandırdı. Birileri yarım puanlık oy artışını bile başarı gibi gösterdi"

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Millet seçimlerde AK Parti'yi ödüllendirirken AK Parti dışındaki tüm siyasi partileri cezalandırdı. Birileri yarım puanlık oy artışını bile başarı gibi gösterdi" dedi.

Müezzinoğlu, partisinin Bursa İl Teşkilatınca Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen "37. İl Danışma ve Sandık Koordinatörleri" toplantısında, AK Parti'nin kurulduğu günden beri milli iradenin hak ve hukukunu korumak adına dik duruş sergilediğini söyledi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz demeden Türkiye için çalışacaklarını belirten Müezzinoğlu, "Bu zamana kadar hep muasır medeniyet seviyesinin üzerinde büyük Türkiye dedik. Birileri hangi tuzakları kurarsa kursun, hangi oyunları oynarsa oynasın millet ve AK Parti kadroları o tuzakları dün nasıl bozduysa yine bozacaktır. İnanıyorum ki bu birlik ve beraberlik, bu kardeşlik ruhu, bu vicdani ve gönülden olan birliktelik yarınlarımızı bugünden daha güzel kılacaktır" şeklinde konuştu.  

Müezzinoğlu, vatandaşların 1 Kasım seçiminde aklı ve vicdanıyla hareket ettiğini, milletin kaderini milletten olmayan anlayışlara bırakmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Millet seçimlerde AK Parti'yi ödüllendirirken AK Parti dışındaki tüm siyasi partileri cezalandırdı. Birileri yarım puanlık oy artışını bile başarı gibi gösterdi. Ya 11-0 olmuş insan utanır, insan sıkılır. 11-0'ın karşısında nasıl durabilirsiniz. Cumhuriyet Halk Partisi'ne, Milliyetçi Hareket Partisi'ne, huzur ve barış için HDP'ye oy veren vatandaşların da yarınları bugünden daha iyi yapmak, biz AK Parti kadrolarının görevidir. Bursa'da yaptıklarımızı Hakkari'de, Diyarbakır'da nasıl yaptıysak bundan sonra da o gayretimiz olacak ama bir şeyi unutmasınlar. Bursa'da ay yıldızlı bayrak nasıl dalgalanıyorsa Hakkari'de de öyle dalgalanacaktır. Huzur, kardeşlik, hak ve hukuk başımızın tacı ama terör ve terör eylemleriyle vatandaşın huzurunu kaçırmak ve ülkenin kaderiyle oynamak hiç kimsenin haddi değildir."

- "İşimiz çok, alacağımız yol uzun"

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala da seçim sonuçlarıyla Türkiye'nin önünün açıldığını ve milletin memlekete 4 altın yıl hediye ettiğini dile getirdi.

Seçimlerde görev alan sandık kurulları ve partililere teşekkür eden Ala, "Milletimiz iradesiyle engelleri kaldırdı, tuzakları kovdu ve bize sorumluluk yükledi. Bundan sonra gecemiz gündüzümüz olmayacak. Kitabımızda yorgunluğa yer yok. Milletin geleceğine saldırıların olduğu, tuzakların ve ittifakların kurulduğu, koalisyonların oluşturulduğu, terör saldırılarının yaşandığı bir dönemde milletimiz meseleye el koymuş ve 4 yıl görev yapma, sorumluluk üstlenmek üzere bizleri görevlendirdi. İşimiz çok, alacağımız yol uzun. O nedenle mazeretimiz olamaz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Müezzinoğlu ve Ala ile AK Parti Bursa milletvekilleri sahneye çıkarak katılımcıları selamladı.

Bu arada, "Dombra" şarkısıyla Türkiye'de ilgi toplayan Nogay ozanı Arslanbek Sultanbekov, toplantı öncesinde konser verdi.