Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bursaspor Kulübünü ziyaret etti

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bursaspor Kulübünü ziyaret etti
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bursaspor Kulübünü ziyaret etti
- Bakan Müezzinoğlu: ''Bursaspor bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem başarılarıyla hem de güzel örnekleriyle Türkiye ve Avrupa kamuoyunda kendisinden söz ettirecektir''

BURSA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursaspor Kulübünü ziyaret etti. 

Kulübün Özlüce Tesisleri'nde Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı ve diğer yöneticiler tarafından kapıda karşılanan Bakan Müezzinoğlu'na, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekilleri ve öteki ilgililer eşlik etti. 

Burada konuşan Bakan Müezzinoğlu, Bursa'ya 25. dönem milletvekili adayı olarak ilk gelişi olduğunu hatırlatarak, Bursaspor yönetimine ve sporcularına başarı dileklerini iletti.

Bursaspor'un tarihi geçmişinde gösterdiği centilmen duruşu ve saygın mücadele ruhunun takdire şayan olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Bursaspor'un başarıları takdire şayandır. İnanıyorum ki gelecek süreçte çok daha önemli başarılar yakalanacaktır. Türkiye  ve Bursa'yı, Bursaspor adı altında  Avrupa 'da güçlü duyurduğu dönemler inşallah yaşanacaktır. Bursaspor'un altyapısı çok güçlü. Toplumda Bursasporlu hemşehrilerimizin güçlü bir sahiplenmesi var. Bursaspor, havalar müsaade ederse 3-4 ay içerisine yeni stadyum tamamlandığında gerçekten son derece modern bir yapıya kavuşmuş olacak. Bursaspor bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem başarılarıyla hem de güzel örnekleriyle Türkiye ve Avrupa kamuoyunda kendisinden söz ettirecektir."

Sağlık Bakanı olarak son yıllarda özellikle sağlıklı ve hareketli yaşamı önemsediklerini belirten Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Hareketli yaşamın en önemli alanlarından biri de gençlere ve çocuklarımıza sporu sevdirebilmektir. Biz, insanlarımızın sporu yaşam felsefesi haline getirmelerini arzuluyoruz. Bu anlamda da Bursaspor'un yalnız futbolda değil, diğer alanlarda da sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi ve hem gençlerimiz hem çocuklarımızın sağlıklı geleceği için önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bursaspor Yönetim Kuruluna ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Teknik direktörümüzün de bu 8 maçlık süreci galibiyetlerle tamamlamasını temenni ediyorum. Spor dostluktur, kardeşliktir. Rekabet var olacaktır ama bu rekabet çatışmayı, kini ve düşmanlığı getirmemelidir. Bu rekabet daha iyiyi, güzeli yapmanın ve başarmanın yarışı olmalıdır. İnşallah bu anlamda Bursaspor öncülük etmeye devam edecektir."

Kulüp Başkanı Bölükbaşı ise Bakan Müezzinoğlu'nun ziyaretinden dolayı büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

Önümüzdeki seçimlerde Müezzinoğlu'nun Bursa'dan milletvekili adayı olduğunu dile getiren Bölükbaşı, Bakan Müezzinoğlu'nun, Sağlık Bakanı olduğu dönemde ülkeye ciddi katkılarda bulunduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından Bölükbaşı, Bakan Müezzinoğlu'a adının yazılı olduğu Bursaspor forması, yeşil-beyaz atkı ve Bursaspor rozeti hediye etti.

Bölükbaşı rozeti takarken, "Sayın Bakanımızı resmen Bursasporlu yapacağız" dedi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, "Büyük transfer gerçekleşti" ifadesini kullandı. Müezzinoğlu da "Evet bugünden itibaren Bursa milletvekili adayı olarak, Bursasporluluğumuz tescillendi. İnşallah Bursaspor- Beşiktaş maçını da birlikte izleyeceğiz" şeklinde karşılık verdi.