Sağlık turizmi Bursa'da masaya yatırıldı

Sağlık turizmi Bursa'da masaya yatırıldı
Sağlık turizmi Bursa'da masaya yatırıldı
BURSA (AA) - Bursa'da Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelere sağlık turizmi kapsamında gelen hastaların sayısı gün geçtikçe artarken, Bursa İli Kamu...

BURSA (AA) - Bursa'da Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelere sağlık turizmi kapsamında gelen hastaların sayısı gün geçtikçe artarken, Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği konu ile ilgili gerçekleşen toplantıda mevzuatta yapılan düzenlemeler ve uygulamalar konuşuldu.

Toplantıya Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkan Yardımcısı Uzm.Dr.Elif Güler Kazancı, TKHK Sağlık Turizmi Koordinatörü Oğuzhan Kaya, genel sekreterlik ve bağlı hastanelerin yöneticileri, sağlık turizmi birim sorumluları katıldı.

Toplantıda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Sağlık Turizmi Koordinatörü Oğuzhan Kaya tarafından Sağlık Turizmi tedavi ve muhasebeleştirme süreçleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kaya, sağlık turizminde başarıda otelcilik hizmetlerinin kalitesinin ve dil bilen personelin varlığının önemine dikkat çekerken hedefin sağlık turisti sayısını yükseltmek olduğunu ifade etti.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Tıbbi Hizmetler Başkan Yardımcısı Elif Güler Kazancı ise Bursa'da sağlık turizmine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını, özellikle termal turizm ve su kompleksi, fitoterapi, akupunktur gibi geleneksel tıp uygulamalarına önem verdiklerini ve Bursa'ya katkı sağlayacak her şey için üzerimize düşen görevleri yapacaklarını aktardı.

Toplantı soru cevap bölümünün ardından son buldu.