Sağlıkçılar Bursa'da bir araya geldi

Sağlıkçılar Bursa'da bir araya geldi
Sağlıkçılar Bursa'da bir araya geldi
 BURSA (AA) - Türkiye'nin bazı illerinden doktor, ebe ve hemşireler, "Aile Planlaması Klinik Beceri Eğitimi" kapsamında Bursa'da bir araya...

 BURSA (AA) -  Türkiye 'nin bazı illerinden doktor, ebe ve hemşireler, "Aile Planlaması Klinik Beceri Eğitimi" kapsamında Bursa'da bir araya geldi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun organizasyonu ile 11 ilden doktor, ebe ve hemşire olmak üzere toplam 26 temsilcinin katıldığı eğitim , Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Eğitimin açılışında konuşan Bursa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Özcan Akan, Sağlık Bakanlığının morbidite ve mortalite sayılarının azaltılması için çok ciddi çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi.

Akan, şunları kaydetti:

"Bu çalışmalar neticesinde de ülke olarak anne ölümleri ve bebek ölümleri kabul edilebilir noktalara çekildi. Geldiğimiz noktalar ülkemiz için gurur verici. Bursa'da da Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bizler gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Umarım yapılan bu çalışmalar anne bebek sağlığına insan sağlığına olumlu katkıları olur."

Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Uzman Dr. Sema Sanisoğlu ise "Anne ve bebek ölümleriyle mücadele etmek Sağlık Bakanlığının öncelikli hedeflerinden biridir. Bu konuda hem dairemiz olarak hem de diğer birimler olarak çok kapsamlı bir şekilde çalışıyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Doktor

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Daire

  ,

  ülke

  ,

  eğitim