Sağlıkta şiddete afişle uyarı

Sağlıkta şiddete afişle uyarı
Sağlıkta şiddete afişle uyarı
BURSA (AA) - Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek amacıyla uyarı afişi...

BURSA (AA) - Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek amacıyla uyarı afişi hazırlandı.

Sekreterlikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Ceza Kanunu (TCK) maddesi ve suçun karşılığı olan cezanın türünün detaylı şekilde yer aldığı panolar, hasta ve yakınlarının görebilecekleri yerlere asılarak bilgi sahibi olmaları sağlandı.

Afişte şu bilgiler bulunuyor:

"Sağlık personeline karşı işlenen suçlar ile ilgili 28 Nisan 2012 tarihli Resmi Gazete 'de yayımlanan yönetmelik gereği sağlık personeli şikayetçi olmasa dahi hastane yönetimince savcılığa suç duyurusunda bulunulması zorunludur. Sağlık çalışanlarına karşı sıklıkta görülen ve suç unsuru taşıyan davranışları ve TCK'daki karşılıklarını dikkatinize sunuyoruz. TCK'nın 106. maddesine göre 'tehdit' suçunun 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası, 125. madde 'kamu görevlisine hakaret' suçunun 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası, 152. madde 'kamu malına zarar verme' suçunun 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası, 86. madde 'kasten yaralama' suçunun 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası, 87. maddede ise 'ağır yaralama" suçunun 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Kamu

  ,

  Türk Ceza Kanunu

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  suç

  ,

  hapis

  ,

  TCK

  ,

  Resmi

  ,

  Karşı