Sahibinden "kiralık" internet sitesi

Sahibinden "kiralık" internet sitesi
Sahibinden "kiralık" internet sitesi
- Bursa'da bir dijital ajans, geliştirdiği projeyle 15 sektör için arama motorlarında ilk sıralarda yer alan, müşteri portföyü geniş kiralık internet sitesi hizmeti vermeye başladı - Ajansın ortaklarından Sava: "Firmalara bu siteleri satmıyoruz, kiralıyoruz. Firmanın logosunu koyuyoruz. İnternet sitesine girildiğinde firmanın kendi adresi ve telefon numarası oluyor. Siteye giren kullanıcılar, o firmayla irtibat kuruyor. Biz aradan çekilmiş oluyoruz" - "Her sektörde sadece bir firma ile çalışmayı etik buluyoruz. Elektrik malzemeleri ile ilgili bir site yaptıysak, başka bir firmaya ikincisini kiraya vermiyoruz"

BURSA (AA) - VEDAT YÜCEBAŞ - Bursa'da faaliyet gösteren bir dijital ajans tarafından 6 ilde 15 sektör için tasarlanan, arama motorlarında ilk sıralarda yer alan müşterisi hazır internet siteleri, aylık bedellerle kiraya veriliyor.

Ajansın ortaklarından Erkan Sava, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllardır firmalara internet sitesi hazırladıklarını ancak bunların sürekli güncellenmemesi nedeniyle zamanla işlevini kaybettiğini söyledi.

Yürüttükleri proje kapsamında, müşterisi hazır, gelir elde edilebilecek internet siteleri oluşturarak kiraya verdiklerini belirten Sava, "15 farklı sektörde internet sitelerimiz var. 6 il için hizmet veriyoruz. Sitelerimiz, arama motorlarında her zaman ilk sıralarda yer alıyor" dedi.

Sava, internet kullanıcılarının, söz konusu sitelerdeki iletişim formunu doldurarak firmayla irtibata geçip sipariş verebildiğini anlattı.

-"Firmalara bu siteleri satmıyoruz, kiralıyoruz"

Kiralama yöntemini, müşterileri olan firmaları düşünerek geliştirdiklerini bildiren Sava, şöyle devam etti:

"Firmalara bu siteleri satmıyoruz, kiralıyoruz. Firmanın logosunu koyuyoruz. İnternet sitesine girildiğinde firmanın kendi adresi ve telefon numarası oluyor. Siteye giren kullanıcılar, o firmayla irtibat kuruyor. Biz aradan çekilmiş oluyoruz. Bize en çok 'Neden satmıyorsunuz?' sorusu yöneltiliyor. Bu siteleri arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için sürekli hizmet veriyoruz, güncellemeler yapıyoruz. Bu siteleri satarsak belli bir süre sonra altyapı hizmeti vermediğimiz için alt sıralara düşer. Bu da müşterilerimizin bu konuda mağdur olmalarına neden olur. Siteyi kiraya vererek sürekli olarak müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Bu işi doğru yapabilmemiz için siteyi ilk sıralarda tutmak zorundayız."

Sava, en fazla ilgiyi, ev taşıma, elektrik malzemeleri, lojistik, forklift ve vinç kiralama için tasarlanan sitelerin gördüğünü aktardı.

Bundan sonraki hedeflerinin 15 il ve 25 sektörde hizmet vermek olduğunu dile getiren Sava, "Her sektörde sadece bir firma ile çalışmayı etik buluyoruz. Elektrik malzemeleri ile ilgili bir site yaptıysak, başka bir firmaya ikincisini kiraya vermiyoruz" diye konuştu.