"Spor vadisi"nde su sporları yapılabilecek

"Spor vadisi"nde su sporları yapılabilecek
"Spor vadisi"nde su sporları yapılabilecek
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hüdavendigar Kent Parkı'nda oluşturulan "spor vadisi"nin bitirilmek üzere olduğunu...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hüdavendigar Kent Parkı'nda oluşturulan " spor vadisi"nin bitirilmek üzere olduğunu belirterek, burada kano dahil tüm su sporlarının yapılabileceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Altepe, Hüdavendigar Kent Parkı'nda oluşturulan kano ve su sporları alanında incelemelerde bulundu.

Yaklaşık 510 bin metrekarelik alanıyla Kültürpark'tan daha büyük olan Hüdavendigar Parkı'nın Bursa'ya ayrı bir güzellik kattığını vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:

"Hüdavendigar Parkı, Bursa'nın kalbinde güzel bir etkinlik ve dinlence alanı oldu. Burası aynı zamanda bir spor vadisi şekline dönüştü. Bu parkın daha da güzelleşmesi ve farklı spor dallarına da ev sahipliği yapması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hüdavendigar Parkı'nın içinden geçen, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerini bölen Nilüfer Çayı, yapılan düzenlemelerle kano ve su sporlarının da mekanı olacak. Burada suyu tutabilmek için son model, yeni geliştirilen teknolojiyle plastik şişme bir savak üretildi. 1,5 metre yüksekliğindeki bu savak üzerindeki su 30 santimetreyi buluncaya kadar yani 1,80 metre yüksekliğine kadar dolabiliyor ve bu alan yaklaşık 1000 metreye kadar suyu tutabiliyor. Artık burada kano gibi sportif etkinliklerle geziler yapılabilecek ve görsel olarak da bölgeye değer katmış olacak."