Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım

Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım
Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım
- İHH Bursa Şubesi, Suriye'deki savaş mağdurları için yardım malzemesi bulunan 4 tırı bölgeyeye gönderdi

BURSA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi öncülüğünde düzenlenen kampanyada toplanan yardım malzemeleri, 4 tır ile Suriye 'deki iç savaş mağdurlarına gönderildi.

Ördekli Kültür Merkezi önünde tırların hareketinden önce düzenlenen törende konuşan Bursa İHH Başkanı Hüseyin Kaptan, Bursa merkezden 3, Gürsu'dan 1 olmak üzere toplam 4 tır yardım malzemesinin bölgeye gönderileceğini söyledi.

Bölgede durumun iyice ağırlaşması ve Ramazan ayının yaklaşması ile Suriye'ye yardımların daha da arttırılacağını belirten Kaptan, şöyle konuştu:

"Ramazan ayı çerçevesinde 20 tırlık yardım kampanyasının ilk etabı olan 4 tırı bugün buradan dualarla göndereceğiz. Bunlardan bir tır yardım malzemesini geçen ay hain bir saldırı ile hayatını kaybeden Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın aziz hatırasına ithafen bölgeye yolcu ettik. Tırlardan bir diğeri Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi tarafından üyelerinin katkılarıyla donatıldı. Daha önce de yardımlarını bizden esirgemeyen bir tekstil firmasının önemli katkısıyla diğer 2 tırı da tamamlayarak 4 tırı Ramazan öncesi Suriyeli mazlumlara gönderme imkanı bulduk. Allah yardımda bulunan herkesten razı olsun."

Yapılan duaların ardından tırlar yola çıktı.