Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Bursa'da terör saldırısını protesto amaçlı toplanan grubun basın açıklamasında gerginlik çıkması sonucu 4 kişi gözaltına alındı

BURSA (AA) - Bursa'da, Suruç ilçesindeki terör saldırısı protesto edilirken, çıkan olaylarda 4 kişi gözaltına alındı.

Şehreküstü Meydanı'nda toplanan Bursa Savaş Karşıtı Platformu, HDP Bursa İl Başkanlığı ve CHP Bursa İl Başkanlığı üyeleri, basın açıklaması yapmak istedi. Bu sırda yoldan geçen bir vatandaşın gruba tepki göstermesi sonucu gerginlik çıktı.

Polisin araya girmesiyle ortam sakinleşirken, grup açıklamanın ardından kent meydanına doğru yürümeye başladı. Bu sırada görüntü çekmeye çalışan bir vatandaşa gruptakiler tepki gösterdi. Grubun üzerine yürüdüğünü gören vatandaş, yakında bulunan Bursa  Emniyet Müdürlüğü binasına doğru katçı. Vatandaşın binaya girdiğini gören bazı grup üyeleri, arkasından girmeye çalıştı. Ardından polis ve grup üyeleri arasında yaşanan arbedede 4 kişi gözaltına alındı.

Bunun üzerine yolu kesen grup üyeleri gözaltına alınan kişilerin serbest bırakılması için oturma eylemi başlattı. Yaklaşık bir saat süren görüşmeler sonucunda eylemi sonlandıran grup, dağıldı.