Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Saldırıda ölen üniversite öğrencisi Nuray Koçan'ın cenazesi Bursa'da toprağa verilecek - Koçan'ın dayısı Öztürk: - "Cenaze töreninde hiçbir siyasi parti bayrağı açılmasına ve slogan atılmasına asla izin vermeyeceğiz. Kimseyle bir bağlantımız yoktur. Kimse cenazemizi kullanmaya kalkmasın"

BURSA (AA) - Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında yaşamını yitirenlerden üniversite öğrencisi Nuray Koçan'ın dayısı Süleyman Öztürk, yeğeninin cenazesinin Bursa'da defnedileceğini belirterek, "Cenaze töreninde hiçbir siyasi parti bayrağı açılmasına ve slogan atılmasına asla izin vermeyeceğiz. Kimseyle bir bağlantımız yoktur. Kimse cenazemizi kullanmaya kalkmasın" dedi.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kocaeli Üniversitesi  Hukuk Fakültesi öğrencisi olan yeğeninin, Suruç'a bir grupla değil arkadaşıyla yoksul ailelerin çocuklarına yardım kampanyasına katılmak üzere gittiğini söyledi.

Yeğeninin tek amacının ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek olduğunu ve bu nedenle bölgede bulunduğunu anlatan Öztürk, onun hiçbir siyasi partinin üyesi olmadığını dile getirdi.

Süleyman Öztürk, Nuray Koçan'ın annesi ve babasının sağlık durumunun kötü olduğunu ifade etti.

Cenazeyi teslim almak için Gaziantep 'te bulunduklarını aktaran Öztürk, "Yetkililer teslim ettikten sonra Bursa'ya götürerek defnedeceğiz. Herkes bunu bilsin; tüm tedbirlerimizi aldık, hiçbir siyasi parti bayrağı istemiyoruz. Cenaze töreninde hiçbir siyasi parti bayrağı açılmasına ve slogan atılmasına asla izin vermeyeceğiz. Kimseyle bir bağlantımız yoktur. Kimse cenazemizi kullanmaya kalkmasın" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Gaziantep

  ,

  Parti

  ,

  hukuk

  ,

  siyasi