Suruç'taki terör saldırısı ve terör örgütü operasyonları

Suruç'taki terör saldırısı ve terör örgütü operasyonları
Suruç'taki terör saldırısı ve terör örgütü operasyonları
- HDP üyeleri Kent Meydanı'nda basın açıklaması yaptı

BURSA (AA) - HDP Bursa İl Örgütü, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki saldırı ile bazı terör örgütlerine yönelik iki gündür süren operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

Kent Meydanı'nda toplanan grup adına açıklama yapan HDP Bursa İl Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi Nadir Kırlılar, Suruç'taki olay ve operasyonlarla partisine saldırı başlatıldığını ileri sürdü.

Bursa'da son iki günde HDP üyesi 14 kişinin gözaltına alındığını savunan Kırlılar, şöyle konuştu:

"Gözaltına alınan arkadaşlarımızın tek yaptığı, katliamı lanetlemek ve insanlığa sahip çıkmaktır. IŞİD barbarlığına ve onun Türkiye 'deki uzantılarına karşı mücadele etmek her barışseverin, her demokratın ve her insanın göreviyken bu arkadaşlarımız bu insani görevi yerine getirdikleri için gözaltına alınarak suçlu gösterilmeye çalışılmaktadır. 32 kişinin vahşice katledilmesine tepki göstererek insani bir tavır sergileyenleri terörist gibi göstermeye çalışmak tam bir aymazlıktır."

Kırlılar, tüm kurumları ve siyasi çevreleri bir an önce bu politikalardan vazgeçerek demokratik yol ve yöntemlerle sorunların çözümü yönünde tutum almaya davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Grup, geniş güvenlik önlemi altında yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.